У селищі Гончарівське дислокується 1-ша окрема танкова бригада. Потужний бойовий організм. Єдина така на півночі України (є ще на півдні, у Кривому Розі, 17-та танкова бригада).
У танковій бригаді, крім танкістів (танкових батальйонів, звісно, найбільше), є ще артилерійські дивізіони, підрозділи забезпечення: зв’язківці, група матеріального забезпечення, інженери, сапери, розвідники, піхота.
На озброєнні в бригади — танки Т-64.
— Чи готові наші танки дати відсіч ворогові? За який час зможуть привести в бойову готовність техніку?
— Усі в бойовій готовності. Готові відреагувати, — завірила Світлана Холодьон, спікер 1-ї ОТБр. — Бригада зараз знаходиться в зоні ООС на виконанні бойового завдання. Але резерви є.
Також в Гончарівському розташований загально-військовий полігон. Більше 200 гектарів території.
Пам’ятаєте, саме з гончарівського полігону у 2000 році ракета випадково полетіла в Бровари. І влучила в житловий дев'ятиповерховий будинок. Снаряд влетів у перший під’їзд будинку 20 квітня о 15.10. Стався вибух, повилітали шибки з вікон, рухнули перекриття. Загинуло троє людей, п’ятеро поранені.
Саме в цей день на гончарівському полігоні, за 90 кілометрів від Броварів, проводила тренування ракетна бригада ОК «Північ». Здійснювали пуск ракет класу «земля-земля» ракетного комплексу «Точка-У».
Військові свою вину визнали на третій день після трагедії. На щастя, учбові ракети були без вибухівки. Інакше жертв і руйнувань було б більше.
За 22 роки багато змінилося. Армію майже розігнали і зібрали знову.
«ВісникЧ» №50 (1857) від 16 грудня 2021, Олена Гобанова
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: військовослужбовці, Гончарівське