У Чернігові запаси першої негативної групи крові на межі. Ситуація загрожує життю пацієнтів у лікарнях. Про дефіцит повідомив на початку тижня обласний центр крові.
Турбує лікарів Чернігівського центру крові і кількість донорів.
Світлана Макарчук періодично проходить донацію у цьому закладі. Розповідає, робить це починаючи з 2018 – го року. Коли дізналася, що в центрі не вистачає першої групи, прийшла сюди, аби поповнити банк крові.
Перед тим, як донори мають здати кров, вони заповнюють спеціальні анкети і проходять медичний огляд. Процедура проста. Але для донації потрібно заздалегідь підготуватися і мати добре здоров’я, каже лікарка – терапевт Тамара Кальна. Нині змінилися лабораторні вимоги до обстеження.
Олег Братський кров здає протягом восьми років. Перший раз прийшов на станцію переливання, коли це потрібно було для вагітної дружини. Тоді й зрозумів наскільки важливо бути донором.
Зараз велика потреба в донорах у Чернігівському центрі крові, акцентує медична директорка Ірина Зуб. Бувають дні, коли приходять сюди здавати кров і до 90 людей. Але і їх буває недостатньо, якщо заклади охорони здоров’я потребують однієї і тієї ж групи. 40 донорів щодня забезпечили б медичний заклад стабільною кількістю крові
Крові потребують онкохворі, пацієнти під час операцій, вагітні, травмовані в катастрофах, кажуть у закладі. Кожна донація може стати для них порятунком. Чернігівський центр крові цілодобово має забезпечувати гемокомпонентами усі медичні заклади Чернігівщини. Аби процес був безперебійний, потрібна необхідна кількість донорів щодня.
Джерело: телеканал "Новий Чернігів"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.