У Чернігові розіграно нагороди літнього чемпіонату України з біатлону. В перші два дні на змагання приїхали майже всі провідні спортсмени країни.
У першій гонці чемпіонату, жіночому спринті, погода не дуже-то нагадувала літню - прохолодно з вітерцем і накрапав дощик. У цих умовах багато спортсменок помилялися на вогневому рубежі. Без промахів у спринті вдалося обійтися тільки двом учасницям з трьох десятків, що фінішували. Одна з них - переможниця змагання Дар'я Блашко. А наша іменита Ірина Петренко з Чернігова, яка повернулася «в стрій» після народження дитини, показала також відмінний результат і з одним промахом стала другою. Сумчанка Анна Кривонос зробила собі дарунок - бронзу.
Уся шістка найкращих у цій гонці - представниці основної збірної України. Анастасія Меркушина, олімпійські чемпіонки Валентина і Віта Семеренко дружно розташувалися в «квітковій зоні». Причому Віта - навіть не зважаючи на три незакритих мішені.
У чоловічому спринті, як і в жінок, у першій шістці розташувалися представники основної національної збірної команди. За Одним винятком - на третій Сходинці п'єдесталу розмістився Денис Насико з команди Б. Місця вище нього завоювали Богдан Цимбал і капітан чоловічої команди Дмитро Підручний, які саме в такому порядку один за одним і стартували, а також дружно прибули на фініш, допустивши по-одному промаху в гонці. З невеликою відмінністю - Богдан єдиний раз помилився в лежці, а Дмитро - на стрільбі стоячи.
Чернігівці Артем Прима, Тарас Лесюк та Артем Тищенко склали колегам по команді компанію в «квітах». А наш Руслан Ткаленко, ще один представник основи, став 7-м. Загалом, гонка у чоловіків вийшла досить конкурентною, тому що на старт вийшли 45 українських спортсменів і три біатлоністи з Молдови.
Другий день чемпіонату України продовжився гонками переслідування. Жіночий персют зміг порадувати глядачів інтригою до самої фінішної межі. Призери спринту Дар'я Блашко і Анна Кривонос на першій лежці промахнулися по разу, а Ірина Петренко, як і Віта Семеренко, влучили у всі 5 мішеней, що дало можливість Віті включитися в боротьбу за медалі. І вже до екватора гонки остаточно визначилася трійка лідерів: Дар'я Блашко, Ірина Петренко і Віта Семеренко. Саме в такій послідовності спортсменки підійшли до першої стійки. Але там Даші не скорилася одна мішень, водночас як Іра «відкулеметила» безпомилково. її приклад наслідувала і Віта, відправившись на дистанцію слідом також без штрафу.
На заключну стрільбу Петренко і Семеренко прибули одночасно і, також одночасно, чисто відстрілявшись, вирушили на фінішне коло. Але в процесі його проходження сил виявилося побільше у досвідченішої Віти, і саме вона перетнула першою фінішну лінію.
Слідом за Ірою, яка фінішувала другою і стала абсолютним снайпером гонки - 20 з 20 пострілів, розігралася захоплююча боротьба за призову позицію між Дар'єю Блашко і Аллою Гіленко з Варви, яка представляє кольори збірної Молдови. Зауважимо, що результати Алли не враховувалися у фінальному протоколі, тому бронза в будь-якому випадку за Дашею. А ось призер спринту Анна Кривонос стала четвертою, Настя Меркушина з четвертого стартового місця опустилася на п'яте, а замкнула шістку лідерів Катерина Бех, яка також представляла основу.
Чемпіон України Андрій Доценко
У чоловіків першим на дистанцію відправився Богдан Цимбал, у 7 секундах після нього - Дмитро Підручний, а також Денис Насико. На першій стрільбі Діма і Денис помилилися по одному разу, в той час як Богдан влучив 5 З 5. На другому вогневому рубежі Підручному вдалося закрити всі мішені і вирватися в лідери, так як Цимбал не влучив Тричі, випавши з числа претендентів на медалі.
Тим часом Артем Тищенко, який стартував п’ятим, пройшов обидві стрільби лежачи на «0» і підібрався до призових місць. А відстрілявшись ідеально і на Стрільбі стоячи, завоював впевнено срібло. Тарас Лесюк зі стартового 6-го місця піднявся до призової трійки, допустивши три промахи сумарно. Варто відзначити також прорив Антона Дудченка - з 13-го місця в спринті він увірвався в четвірку кращих, ставши другим учасником гонки, якому підкорилися всі 20 мішеней.
Продовжилися змагання змішаними естафетами. Під першим номером стартувала команда Сумської області, яка у підсумку і здобула золоті медалі. З початкових метрів дистанції Анна Кривонос захопила лідерство і, відстрілявшись чисто на першій лежці, пішла першою. За нею слідом вирушили Любов Кип'яченкова з Харкова і Валерія ДмитренкО, яка бігла за першу Чернігівську збірну. У тому ж порядку дівчата прийшли на свою другу стрільбу. І Анна Кривонос знову відмінно впоралася, зміцнивши лідерство. Її приклад наслідувала Лєра. А ось Любі довелося заїхати на два штрафних кола.
Після першої передачі ситуація трохи змінилася. Вперед уже вирвалася Христина ДмитренкО з Чернігова, яка змогла чисто відстрілятися і з запасом по часу полетіла зі стрільбища. А після передачі естафети чернігівські біатлоністи продовжували лідирувати. Сумська-1 і команда Харкова йшли другою і третьою. Але при цьому намітилася боротьба Тернопільської і Харківської областей за третє призове місце.
На третьому етапі естафети блискуче себе проявив Роман Боровик. Якщо на передачі його відставання від лідера було майже півтори хвилини, то за дві точних стрільби він зміг його скоротити до 15 секунд. Чернігівець Максим Заровний був змушений використати два додаткові патрони на стійці. Юрій Крикончук, який вивів свою команду на третю позицію, використав всього один запасний патрон - на стрільбі стоячи. Команда Харківської області на той момент уже боролася лише за четверту позицію і 4-ою в результаті й фінішувала.
На останньому етапі нас чекала захоплююча боротьба між збірними Тернопільської та Чернігівської областей, які у підсумку здобули срібні та бронзові медалі. Після нагородження Христина Дмитренко зазначила:
- Я відчуваю, що вже можу боротися і злегка «наступати на п’яти» старшим дівчатам. Це те, що у мене вийшло в спринтерській гонці - я там добре пробігла. І переслідування добре ходом вийшло. А стрільба мене трошки підвела (сміється).
А так, у загальному, я скажу, що це один з кращих чемпіонатів України з біатлону, який у мене тільки був! Я вперше потрапила в десятку, коли, фактично, вся команда, всі старші біжать, а не тільки пара людей з основи. Тому добре оцінюю свій виступ.
Заключним акордом чемпіонату стали мас-старти серед жінок та чоловіків. Серед дівчат першу стрільбу нікому не вдалося пройти без штрафу. А ось на другому рубежі вже три спортсменки були абсолютно точні. Дві з них і очолили гонку. Львів’янка Юлія Городна і чернігівка Валерія Дмитренко, захопивши лідерство в мас-старті, не втрачали його аж до самого фінішу. При цьому Юлії стрільба вдалася трішки краще - у Лєри на один промах більше сумарно. Відповідно, саме Юля і стала володаркою особистого золота, у Валерії - срібло. Розрив між другим і третім місцем склав більше двох хвилин. Це компанію сестрі на п’єдесталі склала Олена Городна. Але, на відміну від Юлії, у якої усього два промахи, Олена 7 раз не влучила в мішень. Відставання всіх інших дівчат від переможниці -більше трьох хвилин.
А ось учасники чоловічого мас-старту подарували глядачам справді захоплюючу гонку з інтригуючим сюжетом. Спочатку намітилася група лідерів, яку очолив Денис На-сико, що мав до екватора гонки суттєву перевагу. Але на третьому вогневому рубежі у Дениса трапився несподіваний збій у стрільбі - влучивши першим пострілом, він не зміг закрити 4 мішені, що залишилися. А поки Насико біг штрафні кола, в лідери вдалося вибитися Андрію Доцен-ку, Дмитрові Грущаку і Романові Боровику.
На вирішальній стрільбі з претендентів на медалі чисто відстрілятися вдалося тільки Грущаку і Боровику. Дмитро першим вийшов з вогневого рубежу. Але позаду нього були сильні переслідувачі, які на фініші все ж обійшли його. В результаті трійку призерів розділили всього три секунди. Чернігівський майстер Андрій Доценко, вихованець заслуженого тренера України Миколи Зоца, став переможцем, на велику радість місцевих шанувальників біатлонних трас. Денис Насико, незважаючи на провал на першій стійці, став другим, а Дмитро Грущак завоював бронзу.
У короткому інтерв’ю після фінішу чемпіон сказав:
- Остання стрільба для мене пройшла не дуже вдало - два останніх постріли я відправив мимо цілі і цим незадоволений. Тому що так не можна... Ну, як-то поспішив я, вже подумки біг з рубежу. А останнє коло було дуже напруженим. Я не думав, що дістану хлопців. Але так вийшло, що вони між собою «зарубалися», багато сил втратили. А я так поступово-поступово «наїжджав» і вже там, на рівнині, в кінці підйому, вдалося зробити ривок і піти на спуск трохи з відривом та вичавити максимум.
Після чемпіонату провідні наші біатлоністи вирушають за кордон на навчально-тренувальні збори для якісної підготовки до етапів Кубка світу та головних стартів сезону - зимових Олімпійських ігор у Пекіні.
Джерело: газета "Десняннка" №40 (879) від 7 жовтня 2021, Сергій Гайдук
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: біатлон