GOROD.cn.ua

Осооблива молодь провела одинь день у Чернігові

Весело, цікаво та змістовно минув одноденний тур до Чернігова для особливої молоді з геріатричного пансіонату села Данівки Козелецького району. Хлопці та дівчата приїхали на відпочинок до обласного центру у межах ІІІ обласного інклюзивного конкурсу творчих груп дітей і молоді «Космічні мандри у майбутнє». Активна та креативна команда з Козелеччини долучилася до конкурсу і в подарунок отримала не лише солодощі та різні дарунки, а й захопливу подорож до нашого міста. Гості побували на різних локаціях «Золотого берега», посиділи в кав’ярні «Lucky Coffee», прогулялися містом, відвідали «McDonald’s».



Організатори і спонсори конкурсу постаралися, щоби програма була максимально насиченою та надовго залишила у пам’яті теплі, яскраві враження. І їм це вдалося.

Розпочався тур одного дня з міського пляжу «Золотий берег». До речі, не так давно сюди приїздила команда учасників «Космічних мандрів у майбутнє» з Ніжина. Пляж викликав у дітей багато позитивних емоцій, тож вибір першої локації був очевидним.

На «Золотому березі» особлива молодь відвідала майстер-клас із виготовлення прикрас-оберегів, послухала виступ Ігоря Хоніна, побувала в готельному-ресторанному комплексі «Золотий берег», покаталася на електрокарі та відвідала різні розважальні локації — батутний комплекс, басейн, тенісний корт.

— «Золотий берег» — один із кращих в Україні муніципальних пляжів. Багато наших гостей цікавляться ним, бо він комфортний для людей з інвалідністю, маломобільних груп, матусь із візочками. Тут є електрокар, який може підвезти з одного кінця пляжу на інший, архітектурно доступний ігровий майданчик, гарний батутний комплекс. Планується зробити стаціонарний спуск у річку для людей на інвалідних візках. А поки що використовується мобільний дерев’яний спуск. Багато хто любить Чернігів за його красу і комфорт. Зокрема, великою популярністю користується гральний майданчик біля торгівельного центру «ЦУМ». Тож у майбутньому всі наші майданчики після реконструкції будуть доступними для маломобільних дітей та матусь із візочками, — говорить директорка Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2 Регіна Гусак.



— До початку пандемії ми кожні три місяці намагалися займатися благодійними справами. Їздили по області та спілкувалися з особливими хлопчиками та дівчатками. Відвідували Ніжинський дитячий будинок-інтернат, приймали особливих дітей у своєму гостинично-ресторанному комплексі. Нині ситуація з COVID-19 покращилася, і ми продовжили таке спілкування і тепер намагаємося постійно піклуватися про діток з інвалідністю. А коли робимо у себе щось нове, то в першу чергу враховуємо інтереси цих діток, — каже власник готельно-ресторанного комплексу «Золотий берег» Віталій Хроленко.

Директор КП «Паркування та ринок» Микола Гоголь розповів, що для нього перш за все важливо, аби кожен мешканець та гість Чернігова на пляжі почувався комфортно. Особливо треба підтримувати та приділяти увагу особливим дітям.

— У нас є спеціальні гойдалки, спускалки, пісочниці, працює електрокар. Хочемо збільшити дитячі майданчики і, зокрема, покращити доступ до води для маломобільних груп. Якби рівень води в річці не спадав, ми би зробили це раніше, але на сьогоднішній день уже пішло близько 30 метрів річки. Проте ми все одно не стоїмо на місці, розвиваємося. Дуже хочеться, щоб у нашому нелегкому житті люди знайшли затишний куточок для відпочинку, усмішок та веселощів на нашому «Золотому березі», — каже Микола Гоголь.

Керівниця івент-агенції з організації свят «Funni Fest» і голова правління Чернігівського об’єднання спілки самаритян України Наталія Анісімова наголосила, що Чернігівщина поки що єдина в Україні, де проводиться конкурс, в якому збираються команди, де об’єднуються особливі та нормотипові діти. Організаторам конкурсу дуже хотілося, щоби спілкування батьків особливих і нормотипових дітей було до, під час і після заходу. А Олена Трубенок, одна з засновниць конкурсу, мріяла, щоб як подарунок діти отримали не лише якісь матеріальні речі, а й колективний відпочинок, екскурсію, майстер-клас. Саме це й було першочерговим завданням.



Переможених у цьому конкурсі нема. Всі команди — переможці. Тож діти по черзі їздять кудись на відпочинок: на пляж «Золотий берег», до готельного комплексу «ШишкiNN», туристично-готельного комплексу «Бреч», парку природи «Беремицьке», відвідують різні локації кав’ярень «Lucky Coffee». Піцерія «Marconі» та ресторан «ХРЯК» проводять для них майстер-класи з виготовлення піци й солодощів, частують, показують розважальні програми. Активні партнери конкурсу також Міський Палац культури імені В’ячеслава Радченка, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради, Відділення НОК України в Чернігівській області.

До цього благодійного заходу долучилося чимало небайдужих людей. І кожен із них намагався зробити відпочинок для команди-учасниці максимально корисним і сприятливим для творчого та фізичного розвитку. Художник і співак Ігор Хонін виступав для особливої молоді й разом із ними співав запальні пісні. Майстер спорту України з тенісу, голова відокремленого підрозділу федерації тенісу України Чернігівської області Вероніка Компанець вчила хлопців та дівчат грати у теніс; аніматори з івент-агенції з організації свят «Funni Fest» Олена Сандул та Анна Овчар допомагали пізнавати нове й цілий день бути на позитиві. Волонтерка і благодійниця Ірина Корнієнко організувала поїздку команди до Чернігова, власник мережі Lucky Coffe Олег Олійник створив затишну атмосферу для спілкування в одній зі своїх кав’ярень.

— Я дуже давно знайома з цими дітьми. Коли після свого навчального закладу в Ніжині вони потрапили до нашого геріатричного пансіонату, то були в дуже сильній депресії. Вони не розуміли, чому опинилися в закладі, де живуть у переважній більшості люди похилого віку. Відтоді ми почали потроху урізноманітнювати їхнє дозвілля і виїжджати з ними за межі пансіонату, брати участь у різних заходах. І тепер ми в Чернігові часті гості. Я дуже вдячна всім нашим друзям та благодійникам за допомогу, підтримку й організовані для нас свята, — говорить Ірина Корнієнко.



— Як спортсменці мені хотілося залучити цих дітей до свого улюбленого виду спорту. Тому я підібрала комплекс вправ, які покращать моторику рук, увагу і тим самим сформують уяву про теніс. Кожен із них потримав у руках ракетку і м’ячик, спробував виконати найпростіші вправи. І хоча у кожного різні можливості, в усіх було велике бажання долучитися до такої гри. Адже для них дуже важливі наша увага і живе спілкування, — каже Вероніка Компанець.

Завершився тур одного дня теплим неформальним спілкуванням у дружному колі в «Lucky Coffe», де всіх гостей пригощали морозивом, запашною кавою та різними солодкими напоями. А далі була прогулянка сквером імені Богдана Хмельницького.

Власник мережі «Lucky Coffe» Олег Олійник постійно долучається до різних благодійних заходів, допомагає коштами на лікування і проводить цікаві акції для особливої молоді у своїх кав’ярнях. Він безкоштовно пригощав усіх охочих какао в День вишиванки, проводив майстер-клас бариста для особливих дітей. У будь-який день молодь з інвалідністю в «Lucky Coffe» може безкоштовно випити чашку смачної запашної кави. А нині тут розігруються гроші на відпочинок за кордоном.

Дівчата-аніматорки Олена Сандул та Анна Овчар працюють із особливими дітьми та молоддю вже не один рік. Кажуть, що ці люди завжди заряджають їх на позитив і від них у відповідь отримуєш багато радості та віддачі. Кожне свято з такою дитиною починається і закінчується радісним сміхом і теплими обіймами. Справді, з дівчатами важко не погодитися. Адже хто хоча би раз спілкувався з особливими дітьми, той знає, що вони настільки добрі й щирі, що на найменшу увагу відповідають щирою усмішкою і своєю безмежною любов’ю. Та надовго заряджають своїм позитивним настроєм.

Джерело: газета «Деснянська правда», Валентина Нуменко

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Данівка, Козелеччина, конкурс, подорож, Нуменко