Прилуки успішно пройшли відбір та стали партнером нового прокту просування енергоефективності та імплементація директиви ЄС про енергоефективність в Україні. Що впроваджується організацію GIZ за дорученням урядів Німеччини та Швейцарії.
Андрій Панащук, фахівець прєкту GIZ:
- Ціллю проекту - є допомога громадам України, серед іншого впровадити муніципальний енергетичний менеджмент та покращити використання енергії власних, бюджетних, в першу чергу, будівлях. Тобто на даному етапі ми допомагаємо 32 громадам, які були відібрані на конкурсній основі, серед яких і місто Прилуки, тобто вся громада. Впровадити таку систему, яка дозволяє налагодити методи та інструменти, які дозволять якісно використовувати енергію, а в подальшому навіть запроваджувати в проєкт. Особливо активні міста матимуть також можливість в подальшому співпрацювати з нами у розробці муніципального енергетичного планування, на основі енергетичних питань, на кілька років вперед і так само навіть поборотися за можливість отримати співфінансування на демонстраційні проєкти із комплексної термомодернізації.
Андрій Панащук говорить що Прилуки відповідають жорстким критерієм проєкту, щодо розміру міста, кількості бюджетних будівель, наявності фахівця з енергоменеджменту, і власно потенціалу до енергозбереження. І представники проєкту відчувають зацікавленість міста і зокрема міського голови, Ольга Попенко, в участі в ньому, ях шляху до економії бюджетних коштів.
Андрій Панащук, фахівець прєкту GIZ:
- Вона дуже активна, зацікавлена, Ольга Михайлівна безумовно бачить перспективу у співпраці з нашим проєктом і ми раді цьому.
Ралізовуватися в Прилуках проєкт просування енергоефективності та імплементації директиви ЄС про енергоефективність в Україні буде у кілька етапів. Зокрема навчання фахівців передбачає три рівні: A, B і C.
Дмитро Сакалюк, консультант проєкту GIZ:
- На рівні А ми навчалися і впроваджуємо документальну складову, яка буде забезпечити якісну роботу системи енергоменеджменту на всьому єтапі, реалізацію проєкту і після того як він буде завершений. Також ми говорили про інвентаризацію, то ми досліджували які будівлі, скільки вони споживають. Це такий самий перший зріз інформацію, щоб розуміти, що є і з чим далі будемо працювати.
Наступний рівень навчання передбачає циклічний моніторинг енергоспоживання бюджетних установ, та пошук оптимізаційних заходів.
Дмитро Сакалюк, консультант проєкту GIZ:
- І на рівні С, ми вже підем в складні, максимально складні, вищій пілотаж, можна так сказати. Ми підем в закупівлі, ми підем в провадження проєктів, це теж буде навчальна складова і практична робота, тому що в нас побудований процес так, що ми спочатку розповідаєм, а потім даєм практичне завдання, для того щоб не просто навчить, а щоб після цього навчання в місті щось залишалось.
Заключним етапом реалізації проєкту GIZ має стати демонстраційний проєкт, говорить Дмитро Сакалюк.
- Демонстраційний проєкт, це щось таке, що має продемонструвати, як првильно це робити, щоб і жителям, в тому числі, було цікаво подивитися, щоб вони теж вчилися на хорошому прикладі. Взагалом проєкт буде тривати близько п'яти років. Ми дуже надіємося, що Прилуки будуть активним учасником проєкту. Будуть з нами постійно на контакті і працювати. Наразі все виглядає доволі добре і активно.
Впродовж 2021 року Прилуки отримуватимуть підтримку проєкту у формі навчальних заходів, індивідуальних консультацій та супроводу експертів у сфері інтегрованого енергетичного планування.
Джерело: телекканал "Прилуки"
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: проєкт_GIZ, Прилуки, термомодернізація, Сакалюк