Івана Купала - народне свято східних слов'ян, присвячений літнього сонцестояння і найвищого розквіту природи. Відзначається він з вечора 6 липня до вечора 7 липня.
У цей день прийнято ходити в лазню і перший раз в цьому році паритися свіжими березовими віниками. «Іванський віник», який нібито має магічну силу, можна додати квіти та листя папороті. А краще зробити його з дванадцяти трав, зібраних в купальську ніч. У цю ніч скупатися у відкритій воді потрібно обов’язково: за повір'ями вода набуває цілющих властивостей, допомагає очистити тіло і душу від поганих помислів і зла.
Свято починається ввечері, напередодні Купала. Основним стрижнем, довкола якого відбуваються дійства, є купальський вогонь, який символізує сонце-зародок у материнській утробі. Воно має горіти цілу ніч. Навколо нього молодь грає в ігри, співає пісні, водить хороводи. Але головне — це стрибки через багаття.
У вечір цього дня дівчата гадають на судженого — кидають у воду свої вінки, а хлопці повинні їх дістати. Вінок — це символ щастя та одруження.
Зустрічайте у вівторок 6 липня тематичну стилізовану концертну програму "Ясне-красне Купайло" за участю колективів КП "Міський палац культури імені В'ячеслава Радченка" ЧМР:
- народного аматорського фольклорного ансамблю "Сіверяни" під керівництвом Ольги Коцур;
- народного фольклорного гурту "Калита" під керівництвом Оксани Пронченко.
- 6 липня о 19.00 на Малій міській сцені (Алея Героїв) створимо атмосферу свята разом!
Цього ж дня в Центральному парку культури та відпочинку з 21.00 Чернігівський відділ Союзу українок традиційно проведе обрядове дійство з піснями, танцями й вогнищем.
Запрошушються всі охочі!
Gorod.cn.ua за інформацією Управління культури та туризму Чернігівської міської ради
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: святкування, Івана Купала