Поки власники городів бідкаються, що жуки знову напали на картоплю, сільгосппідприємства цим не переймаються. Микола Пономаренко, керівник СТОВ «Десна» (Боромики Чернігівського району) говорить, що до його картоплі колоради пробиваються одиничні.
— Ми ж обробляємо посадковий матеріал, — пояснює Микола Пономаренко. — Це ефективніше. Захищає картоплю не тільки від жуків, а й від хвороб.
— Як же рятувати картоплю тим, хто її перед посадкою не обробляв?
— Брати мішок і йти на город збирати, поки самі не впадете, — жартує аграрій. — Дієвим засобом є «Кораген». Колорадські жуки до нього важко звикають. Ми самі обробляємо ним, бо є період, коли пролазять жуки і плодяться, як перестають діяти препарати, які використовували перед посадкою.
— Які сорти вирощуєте?
— «Ред леді», «лабелла», «бельмонда», «прадо», «саншайн». І, звичайно, «білороса», яка щороку нас приємно дивує. Дуже добре плодоносить на сіро-підзолистих грунтах з пісочком. Зазвичай 7-8 картоплин у кущі, а у нас — по 15.
— Урожай бульби буде?
— До останнього часу погодні умови були сприятливі для розвитку картоплі: достатньо вологи, хороше живлення. Зараз пішла засуха, то ми переживаємо. Але поговорив оце у вівторок з Одесою, що там робиться, які зливи, то і не знаєш, що краще: сухо чи болото. Завжди на Трійцю (цього року 20 червня) дощ, чекали і цього року. А не пощастило. Картопля зайшла у фазу цвітіння, зараз багато зав’язі. Якщо оцей важливий дощ не прийде, то кущі клубні поскидають. І виживе тільки сильніший.
Вікторія Товстоног, тижневик «Вісник Ч» №25 (1832), 24 червня 2021 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.