Незважаючи на десятиліття заборони всього українського, геноциди та репресії організовані комуністичною владою, наш народ зумів зберегти свої споконвічні традиції, які нині нам відроджувати. А також носити у полотні та вишитих хрестиках, як оберіг і свідок історії мільйонів людей, родин та України в цілому.
Свій погляд на традиційний одяг і форму його втілення у Всесвітній День вишиванки в міській бібліотеці Коцюбинського показали вихованки вищого професійного училища побутового обслуговування.
Катерина, вихованка вищого професійного училища побутового обслуговування: «Ця колекція називається «Україна». Ми її виробляємо, тому що вона дуже схожа на ті, які були раніше в старовину».
Софія, вихованка вищого професійного училища побутового обслуговування: «Ми хочемо нагадати про наш стародавніх предків, про те, як раніше все було, і в що вдягалися наші господині. І донести, що ми повинні пам’ятати про наших предків та про те, з чого ми виросли».
Кажуть, вбрання детально продумують і промальовують, стилізують, орієнтуючись на те, як зазвичай його оздоблювали на Чернігівщині, і з урахуванням сучасних тенденцій. Цього ж дня демонструють три останні і найцікавіші колекції, зшиті під керівництвом майстрів закладу.
Марина Гойденко, керівниця театру мод вищого професійного училища побутового обслуговування: «Три колекції. Перша колекція – квітуча та сонячна країна. Друга – слов’яни. Третя колекція в стилі печворк. Дуже сучасна. Є така техніка виконання лоскутками».
Крім того, у стінах бібліотеки підбили підсумки конкурсу мальованих листівок, що оголосили два тижні тому, в якому діти могли показати, як вони розуміють вишиванку в контексті своєї родини і свого краю. Та відзначили авторів і авторок кращих робіт.
Олена Терещенко, бібліотекарка: «На конкурс надійшло більше 30 робіт. Всі роботи дуже сильні. Нам було дуже важко визначити переможців. Саме тому там не по одному першому, другому та третьому місцю. Визначили аж 15 переможців у трьох вікових категоріях та одне гран-прі».
Аби підійти до свята більш ґрунтовно, у залі для всіх охочих показали і документальну стрічку Лесі Воронюк «Спадок нації». Про те, як наші бабусі берегли традиції навіть у найскрутніші часи.
Олена Терещенко, бібліотекарка: «Всі заходи проводяться в рамках святкування Всесвітнього Дня вишиванки. І вони поєднують минули і майбутнє, тобто тут і фільм про історію вишивки, тут і дитячі малюнки, тобто те, як розуміє майбутнє покоління, і етно-мода, тобто втілення традиційної моди в сучасному осмисленні».
У 2021 День вишиванки Україна відзначає вже в 15-те. Вперше гаптований одяг масово у третій четвер травня вирішили одягти у 2006 році у чернівецькому університеті. Із року в рік ідею підхоплює все більше українців у всіх куточках держави.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.