Чернігівські домогосподарства, які знаходяться між Стрижнем і вулицею 1 Травня, досі не мають централізованої каналізації.
Олексій живе на вулиці Фікселя у приватному будинку. Каже, зручності має на дворі.
Олексій, чернігівець: «Каналізації немає на цій вулиці. Ми користуємось вигрібними ямами. Це дуже незручно, це коштує дороги, їх потрібно викачувати кожен місяць. Було б непогано, щоб у нас на вулиці була зроблена каналізація».
Аби Олексій та його сусіди могли провести каналізацію, цього року в місті за програмою розвитку інженерно-транспортної інфраструктури приватного сектору почнуть прокладати каналізаційну мережу на вулиці Фікселя – від Лісової до Київської
Ярослав Куц, начальник Управління ЖКГ ЧМР: «На перетині цих вулиць збудують насосну станцію, яка буде викидати каналізаційні стоки на вулицю Київську. По Київській буде побудована ця каналізаційна мережа від Гончої до Північної. Це дасть можливість у майбутньому всім бажаючим підключитися до централізованої каналізації».
А для цього, наголошує начальник Управління житлово-комунального господарства Ярослав Куц, мешканцям вулиць необхідно взяти участь у програмі 20 на 80, де 20% сплачують мешканці приватних домогосподарств, 80% – за рахунок міського бюджету.
Ярослав Куц, начальник Управління ЖКГ ЧМР: «Також обов’язково буде враховано питання перетину вулиці Київської в чотирьох місцях, задля того, щоб будь-хто, в будь-якому місці, якщо захоче прийняти участь в програмі і прокласти каналізаційну мережу, то це все враховано».
Цей проєкт наразі проходить експертизу. За словами Ярослава Куца, за тиждень буде оголошено тендер, а ще через 30 днів розпочнуться роботи.
Щоб провести каналізацію, треба створити ОСН – орган самоорганізації населення. Отримати технічні умови «Водоканалу», зробити проєкт і після цього спільно з містом проводити каналізацію.
Ярослав Куц, начальник Управління ЖКГ ЧМР: «Водоканал» придбав станцію прийому стічних вод, яка по вазі, по кількості буде визначати скільки і яке домогосподарство здає стоків. Тобто, якщо домогосподарство води отримало 10 кубів, воно має здати 10 кубів, або надати підтвердження, що вони ці стоки очистили і умовно кажучи відправили на полив. А якщо вони цих документів не підтвердять, тоді будуть питання від екологічної інспекції».
Великою проблемою на сьогодні є те, що всі стоки зливаються в Стрижень.
Олексій, чернігівець: «Знаходимось в низині, вона вся стікає в Стрижень. І тому це забруднює екологію. Якщо каналізація буде, то, напевно, і дорога з’явиться, за останні десятки років».
Програмою для приватного сектору 20 на 80 вже скористалися вулиці на Подусівці, Лісковиці, мікрорайон Астра та інші.
Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.