GOROD.cn.ua

На фестивалі «Перезавантаження» на чернігівців чекає триденна насичена програма

Підготовка до першого фестивалю монументального мистецтва «Перезавантаження» вийшла фінішну пряму. Вже у п’ятницю в художньому музеї імені Галагана новоутворена спільнота «Чернігів монументалізм» презентує мистецьку подію всеукраїнського масштабу.



Організатори готують насичену триденну програму. Зацікавлять відвідувачів унікальні виставки. Уперше, після закриття готелю Градецький, глядачі побачать панно «Давній Чернігів» місто побратим Чернігіва Градець Кралове, її авторкою є киянка Галина Севрук. Понад 60 ескізів відомих чернігівських та київських художників монументалістів також будуть представлені для огляду у залах художнього музею.

Юрій Ткач, директор Чернігівського обласного художнього музею ім. Г. Галагана: «Художній музей є співорганізатором фестивалю, і ми долучилися як фінансово, так і матеріальними ресурсами, і якимись людськими ресурсами, підготовка залів, оформлення робіт. Звісно, частину роботи взяла на себе ініціативна група «Чернігів монументалізм». І саме в музеї будуть основні локації фестивалю. Також на базі музею буде працювати дискусійна платформа і у співдружності з музеєм «Пласт-Арт», теж він надає своє приміщення, будуть організовані освітні заходи».

На базі музею працюватиме арт-майданчик, де кожен бажаючий зможе долучитися до створення об’єктів для монумент саду. У своїй майстерні чекатиме на гостей художник Сергій Тонканов.

Сергій Тонканов, художник, учасник фестивалю: «Я впевнений, що буде багато людей, хто з цим не знайомий, а особливо діти. І я впевнений, що їм буде цікаво і поспостерігати, і навіть прийняти участь у створенні мозаїки. Я буду демонструвати саме майстерню, тобто мозаїки можна створювати і безпосередньо на стіні, але, як частіше робили в майстерні, спочатку квадратні кесони, а потім вже їх монтували на стіну. Саме ось такий кесон я буду демонструвати».

Художниця і консультантка Тетяна Сухова вважає, що на фестивалі має бути представлена творчість трьох видатних чернігівських митців. І над цим вона зараз працює.

Тетяна Сухова, художниця-проєктантка, учасниця фестивалю:
«Кріп перший зробив розпис у залізничному вокзалі «Три сестри», де був 1976 рік. Ліннік прийшов і зробив перший вітраж, 1978 рік, якого ми поки що не показуємо по технічним причинам. Ось ці причини, я думаю, за три дні ми повинні владнати. Інакше без нашого ведучого вітражиста ми не зможемо показати вітражі. Потім був Крюков, який долучився до майстерні у 1975 році. І він вперше зробив монументальне різьблення по гіпсу у нашому автовокзалі. Це дуже значна робота».

Окрім виставок у програмі фестивалю покази документальних фільмів про творців монументалізму. Презентація проєкту «Криниця» у музеї-заповіднику Михайла Коцюбинського. Музична частина, та багато інших пізнавальних заходів. Фестиваль має на меті перезавантажити байдуже ставлення до творів монументального мистецтва і прокласти місток між минулим і сучасним.

Олена Загребіна, художниця, кураторка фестивалю: «Мені здається нове покоління відчуває відповідальність за ці твори. Оскільки художники ідуть у небуття, а дуже хочеться залишити про них добрий слід. Наша команда дотримується такої думки, що це є історичні артефакти, і звісно, якщо є можливість їх зберегти, то це дуже добре, і саме тому ми робимо таку просвітницьку роботу, і хочемо, щоб люди, які відвідують фестиваль, побачив наскільки це цікаво, наскільки це щось таке близьке і рідне кожному».

Фестиваль «Перезавантаження» триватиме у нашому місті з 14 по 16 травня.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: фестиваль «Перезавантаження», монументальне мистецтво, «Новий Чернігів»