Вторник, 11 Мая 2021 15:37 | Просмотров: 2175
На Чернігівщині весна цьогоріч не балувала теплом, змінюючи сонячні дні на похмурі, холодні та вітряні. Тому перші квітуючі плодоноси встигали розпуститися і померзнути. За словами біолога, загалом рослини пристосовуються до таких коливань.
«Зважаючи на те, що є певний цикл розвитку рослин, вони, відповідно, повільніше або прискорюючись діють у межах температурних режимів квітня, травня і так далі»,- Юрій Карпенко, біолог.
Проте шкода тут спостерігається здебільшого для людини. Знижується врожай. Адже, крім заморозків, на родючість впливає можливість запилення.
«Що стосується плодових рослин, зокрема яблуні, груші, абрикоси, персики, то тут складніше, тому що зниження температури – це не тільки вплив на процес квітування, але й вплив на запилювачів – комах, зокрема бджіл»,- Юрій Карпенко, біолог.
Тобто низькі температури уповільнюють літ бджіл, таким чином зменшуючи запилення і врожайність. За словами біолога, цьогоріч не варто очікувати багато плодів абрикоса, персика тощо.
«Зниження температури було під час квітування абрикоса. Це означає, що абрикоси не всіх сортів дадуть врожай. Зниження температури було під час квітування персика і черешні»,- Юрій Карпенко, біолог.
Із вишнею через низькі температури проблем не повинно виникнути, адже масовість її цвітіння забезпечує запилення навіть невеликою кількістю комах.
Також, як зазначив Юрій Карпенко, на врожайність негативно вплинув скорочений час цвітіння абрикоса, адже часу для того ж запилення було менше.
Сюжет: Cheline TV
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Юрій Карпенко, біолог, врожайність, погода, плодові дерева, Cheline TV