Що таке панічні атаки та як поводитися, якщо стався напад, розповіла Суспільному Вікторія Філіпович, кандидатка психологічних наук, у програмі «Ранні пташки» на "Українському радіо: Чернігівська хвиля".
Панічна атака – це приступ тривоги, страху, який не має пояснень. Вона виникає раптово, людина не встигає підготуватися.
Як правило, виникають атаки, коли великий простір, багато людей, це дуже схоже на серцевий напад. Має такі симптоми, як тахікардія, брадикардія; людина навіть думає, що не знає, як дихати.
Методи боротьби
Якщо панічна атака відбувається вдома, треба підійти до стіни та торкнутися її трьома точками: плечами, сідницями і п’ятками. Треба відчути ці зони. Таким чином ви опановуєте свої емоції, повертаєте у своє тіло розум.
Ще можна використовувати камінь, який треба потримати в руці, подавити, порахувати його кути.
Якщо ви в натовпі, порахуйте, наприклад, скільки людей у зелених куртках ви бачите. Або ви даєте собі установку знайти очима 10 людей у червоному одязі. Ви починаєте очима шукати, фокус ваш перемикається і ви заспокоюєтеся.
Якщо є можливість, зверніться до психолога, який запропонує вам декілька технік боротьби. Через деякий час ви разом з’ясовуєте, які техніки підходять, а які ні. Психолог має арсенал таких технік, а отже, завжди допоможе підібрати те, що спрацює в конкретно вашому випадку.
Більше про це - у відео.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на нашTelegram.