Що робити для того, аби наші багатоповерхівки були комфортними і безпечними? Що мають чинити мешканці й підприємство, яке обслуговує їхнє житло?
Наш співрозмовник – начальник комунального підприємства «ЖЕК-10» Чернігівської міської ради Ігор Лущай.
«Не моє!», а старших – нема
– Ігоре Олександровичу, чому у нас чи не найбільше нарікань серед людей викликає саме комунальна сфера? Особливо у багатоповерхівках, а не в приватному секторі?
– Скоро уже 30 років з початку приватизації житла, але багато людей ще не відчувають себе господарями навіть своїх квартир, не кажучи вже про під’їзди, спільні балконні проходи. У людях часто не виховано почуття власності: це моє, я повинен берегти від псування і забороняти це робити іншим.
– Тобто відсутність почуття власника – це те, що впливає на збереження житлового фонду?
–Так. Гроші – грошима, але у багатьох будинках люди не можуть навіть самоорганізовуватись і вибрати старшого, який би знав проблеми будинку і з нами координував би роботи з ремонту і догляду. Працівники ЖЕКу регулярно оглядають будинки і визначають, що в першу чергу треба відремонтувати. Проте більшості це байдуже. І вони згадують про ЖЕК тільки в аварійних ситуаціях саме з їхньою квартирою, забуваючи, що їм належить ВЕСЬ БУДИНОК.
Карлсон – літає, а люди ходять на даху
– Уже весна. З якими проблемами найчастіше звертаються люди?
– Забивання каналізації, куди скидають те, що категорично заборонено. А ще – підтікання покрівлі. Є золоте правило: дах будинку – не місце для гуляння або різного виду робіт, особливо взимку, коли через низькі температури дуже легко пошкодити покрівлю.
У нас люди не літають, як Карлсони, а мешканці будинків ходять по даху і проводять там монтажні роботи з антенами, конструкціями. Гуляють, залишаючи сміття, яке потім потрапляє у водостоки й топить під’їзди, приїжджають аварійні бригади – і за все треба сплачувати із коштів квартплати.
– Скільки наразі пошкоджених покрівель у будинках які ви обслуговуєте?
–У нас понад 120 заявок із квартир. Тільки-но температурна стане +8 і буде сухо, кілька бригад почнуть ремонт.
Як про своє
– Що би ви хотіли сказати чернігівцям, житло яких обслуговуєте?
– Насамперед, подякувати тим, хто сумлінно платить. А ще тим, хто вже оглядає свої клумби біля будинку і береже чистоту скрізь – у під’їздах, підвалах, на балконах та у дворах.
І додам ГОЛОВНЕ – складно берегти житло. Тому не відкрию нової істини: до спільного майна треба ставитися, як до свого. Дбати про нього і створювати навколо ауру чистоти, порядку благоустрою і квітів. Не можна бути домомучителями житла, треба стати сумлінними власниками. Тоді будинки і квартири радуватимуть усіх нас та створюватимуть життєвий затишок і атмосферу комфорту.
Бесіду вела Даша Котовська, Чернігівська обласна газета «Деснянська Правда»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.