GOROD.cn.ua

Синоптики повідомили коли вже нарешті прийде тепло

Здавна квітень називали місяцем первоцвіту та гомінкої води. Другого весняного місяця повітря вже теплішає, хоча тепло те і ненадійне. Бо вдень тепло, а вночі – ще заморозки, та й сніжком ще може притрусити. Перші квітневі дні, як і початок цього тижня радували нас сонечком, хоча й випробовували вітриськом.

До середини тижня погоду Чернігівщини формував теплий сектор північного циклону, потім – південний циклон та пов'язаний з ним атмосферний фронт. По області пройшли невеликі та помірні опади (у вигляді дощу та мокрого снігу), місцями відмічалося слабке налипання мокрого снігу. Вітер переважав північно-західний 8 м/с. Температура вночі знижувалася до - 2ºС. У східній частині області утворився сніговий покрив середньою висотою 1-4 см. То що ж там далі з погодою буде? Коли вже нарешті прийде тепло? Метеорологи повідомили наступне.



9 квітня по Чернігівській області буде мінлива хмарність, без опадів, вітер західний 5-10 м/с. Температура: вночі від 4º морозу до 1º тепла, вдень 6-11º тепла.

По Чернігову також буде мінлива хмарність, без опадів, вітер західний 5-10 м/с. Температура: вночі 0-2º морозу, вдень 8-10º тепла.

На вихідні, 10 та 11 квітня, прогнозується мінлива хмарність, без істотних опадів. Вночі та вранці місцями туман. Вітер змінних напрямків 3-8 м/с. Температура: вночі від 3º морозу до 2º тепла, вдень 10 квітня 9-14º, 11 квітня 11-16º тепла.

Вдень 12 квітня місцями очікується невеликий дощ, в решту часу – без опадів. Температура: 12 квітня вночі 0-5º, вдень 10-15º тепла, 13 квітня вночі 2-7º, вдень 12-17º тепла. Тобто, нарешті теплішатиме!

Після прогнозу погоди – і про найближчі народні свята.

8 квітня відзначається Собор Архангела Гавриїла і вшановується пам'ять преподобного Василя Нового. Жінки ж у цей день закінчували останню пряжу, а тим, хто продовжував прясти, казали: «Ой, не піде це про запас…» Якщо у цей день був світлий схід сонця, то це значило, що снігу вже більше ніде не буде. Також наші пращури примітили: яка погода цього дня – такою вона буде і 8 жовтня.

9 квітня вшановується пам'ять мучениці Матрони Солунської, яку у народі називають Матроною-настовницею, бо у цей час бувають ранкові заморозки, поверхня замерзає і люди ходять як по «насту». З теплих країв продовжують повертатись вівсянки, плюгавки, чи біси, а люди запримітили: якщо чибіс летить низько – до тривалої сухої погоди, якщо він кричить звечора – до ясної погоди.

10 квітня Церква вшановує пам'ять святого преподобного мученика Євстратія Печерського і преподобного Іларіона Нового. У минулі часи у цей день, якщо вже закінчувалися заморозки, виганяли худобу на пасовисько. Наші пращури продовжували спостерігати за птахами і за цими спостереженнями складати прогноз погоди: якщо птахи вили гнізда на сонячній стороні, очікувалось холодне літо, якщо ж на тіньовій стороні, то літо мало би бути теплим.

11 квітня відзначається день пам'яті преподобного Марка, єпископа Арефусійського. Наші пращури у цей день слідкували за гусьми: якщо вони низько летіли, то весняної води повинно було бути вдосталь, а якщо ж високо – до малої води. На Марка наші пращури березовим соком відпоювали хворих: чистили кров та виганяли хвороби зі шлунку.

Береза сік дає повільно:
Холодні краплі і мутні
Із шумом падають постійно
І розтікаються на дні.

Північний вітер, хоч весняний,
Процес тепла призупинив,
А я чекаю, перший, ранній
Ковток холодний «на розлив»…


Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: погода, синоптики, метеорологи