Очільник Чернігова прокоментував ситуацію пов’язану із звинуваченнями представниці депутатського корпусу на адресу керівника КП «Паркування та ринок» Миколи Гоголя у нібито незаконному зборі коштів з паркомісць на В’ячеслава Чорновола, 5.
За словами Владислава Атрошенка, вказану територію передали у підпорядкування КП у 2019 році, однак юридично ще певний час вона належала «Дільниці з контролю за благоустроєм», процес ліквідації якої триває до сьогодні. Хто саме і яким чином тоді адміністрував кошти за користування стоянкою, мають розібратися правоохоронці.
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Мені неприємно про це слухати, ніяких задач не ставилося директору комунального підприємства – тайкома збирати ці гроші. Він стверджує, що він не збирав і цим не займався. Очевидно, можна було би в рамках кримінального провадження допитати відповідних працівників «Парковки та ринок», з’ясувати причетність чи не причетність посадових осіб «Парковки і ринок» до зборів цих коштів. Якщо причетні, відповідати згідно діючого законодавства. Якщо не причетність, тоді треба шукати, хто здійснював ці дії».
Тому попросив відповідальних осіб пришвидшити і надати все, що залежить від міста, а поліцію – встановити всі обставини та знайти винних.
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Є ствердження депутата, що там збираються кошти. Є ствердження керівника, що він цим ніколи не займався, це не його ділянка, не була його ділянкою, і вони не здійснювали збір цих коштів. Твердження проти твердження – кримінальне провадження. Я би попросив поставити крапку в цьому питанні».
А також ще раз порушив питання одержання реєстраторами неправомірної вигоди при реєстраційних діях, зокрема, правочинів із землею, про що йому стало відомо із власних джерел. Міський голова каже, проблему попередньо вивчили і факти таких зловживань насправді мають місце. Однак, це не стосується міського центру надання адміністративних послуг і керівника відповідного управління Миколи Овсяника.
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «В ЦНАПі ми цього не виявили. Тому я публічно приношу вибачення, що я дезінформував. Ми не виявили цього в ЦНАПі міста Чернігова. І це неможливо, тому що документи здаються в одне віконце, забираються з іншого віконця. Ніяких перемовин чи контактів між реєстраторами і тим хто подає папери немає».
Натомість справа у реєстраторах ОТГ, які працюють у Чернігові. При оформленні термінових або нетермінових документів, вартість яких відрізняється у десять разів, вони вдаються до певних маніпуляцій із датами, і оминаючи закон, на цьому додатково заробляють, - зазначив Владислав Атрошенко.
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Там де є вилка цінова, там звичайно є спокуса не взяти по закону десятикратний розмір, а зманіпулювати, штучно розтягнути термін реєстрації і зробити термінову реєстраційну дію за звичайний тариф, а повну ціну не брати в бюджет, як за реєстраційну дію, а частину з неї брати в кишеню».
А також зазначив, що звернути увагу на ці законодавчі нюанси тепер мають правоохоронні органи і Міністерство юстиції. А оскільки вся країна входить у ринок землі, дав доручення з’ясувати, як міський ЦНАП може, враховуючи підвищений попит на окремі правочини, реєструвати їх максимально швидко і бути при цьому конкурентними приватним виконавцем.
Микола Овсяник, начальник Управління адміністративних послуг: «Ось така процедура, як у нас, зроблена прозоро і перевіряється три рази, то це не зовсім вигідно тим, хто, як-то кажуть, поклав – прийшов забрав. Тому ми зробимо окрему лінію. Якщо буде попит, то можна спокійно робити так: запис, вони приїжджають, ми їх окремо, без затримки, приймаємо, робимо опис по цих документах і приймається рішення».
Як повідомив начальник управління, для цього напрямку у ЦНАПі підготують окрему людину, а далі будуть дивитися наскільки це результативно і яким є попит.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.