47 років життя, із яких 24 припадає на кріпацтво, 10 років він був на засланні і лише 13 – на волі. Факти з життя і творчості, серед яких і маловідомі розповідає молоді науковиця Людмила Зіневич. До 207-річниці від дня народження Тараса Шевченка працівники Чернігівської бібліотеки імені М. Коцюбинського організували низку заходів.
Чи успішний був Тарас Шевченко і в чому полягав його успіх? На ці та інші питання відповідали студенти Національного університету «Чернігівський колегіум». Для них організували вікторину-квест «Чужому навчайтесь, свого не цурайтесь». Юнаки та дівчата взяли участь у конкурсах, розгадували ребуси, в яких були приховані назви творів Тараса Шевченка. Також вони переглянули епізоди з фільму «Тарас. Повернення».
Фільм українського режисера Олександра Денисенка в прокаті вже другий рік. Стрічка розповідає про Тараса Шевченка на засланні. І, зокрема, про останні 3 місяці перебування в Новопетровській фортеці на Мангистау. Ідея виникнення сюжету полягає в подробиці царського наказу про амністію поета.
Крім фільму відвідувачам заходу запропонували декілька видань творів Тараса Шевченка канадсько-українського центру. Бібліотекарка Олена Терещенко показує діаспорне видання поеми «Гайдамаки» з гравюрами, а також рідкісний репринт першого видання «Кобзаря» 1840 року.
У фондах бібліотеки ім. Коцюбинського зберігається ціла колекція «Кобзарів» різними мовами. Директорка бібліотеки каже, Тарас Шевченко – український поет і художник зі світовим ім’ям і досі сучасний.
9 і 10 березня Чернігів, як і вся Україна відзначає роковини Кобзаря, наголошує Людмила Зіневич. Його пам’яті в бібліотеці буде присвячена і лекція «Рецепція творчості Тараса Шевченка в сучасному мистецтві». А поблизу пам’ятника на Валу читатимуть його твори.
Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.