Коваленко обурилася, що в музеї нема терміналу: дорого, каже Лаєвський
Термінал, як і безкоштовний вай-фай, під’здні шляхи та чисті вбиральні – обов’язкові для туристичних об’єктів. Таку відповідь надала голова Чернігівської ОДА Анна Коваленко на лист директора історичного музею Сергія Лаєвського, в якому сказано, що встановлення терміналу в музеї є «економічно збитковим».
У коментарі Суспільному Лаєвськой говорить, що побутових зручностей на деяких об’єктах музею нема через місцевість, де вони розташовані, та відсутність коштів на їх облаштування. Суспільне розбиралося у цій історії.
1 березня на сторінці голови облдержадміністрації Анни Коваленко у Facebook з’явився такий допис:
«Безкоштовний Wi-Fi, термінал для розрахунку карткою, чиста вбиральня, яскраві вказівники, аудіогіди кількома мовами, відремонтовані під’здні шляхи – обов’язковий атрибут сучасного туристичного об’єкту. Тримати на роботі людей, які вважають інакше, не тільки недоцільно, а й «економічно збитково».
Якщо колись в Україні виникне Музей кумедного консерватизму, обов’язково передам туди цей документ. Безкоштовний Wi-Fi,...
Опубликовано Anna Kovalenko Понедельник, 1 марта 2021 г.
До посту був прикріплений документ – офіційна відповідь директора історичного музею Сергія Лаєвського про те, що встановлення терміналу в музеї є «економічно збитковим». Анна Коваленко прокоментувала Суспільному цю ситуацію так:
«Проблема з обласним історичним музеєм не унікальна. Ми проаналізували найбільш відвідувані об’єкти в області (близько 13-ти) і бачимо відсутність вай-фаю, туалету, терміналів. Ми піклуємося про те, щоб виправити цю ситуацію. З паном Лаєвським буде проведена роз’яснювальна робота».
Директор Чернігівського історичного музею імені Тарновського Сергій Лаєвський ситуацію Суспільному прокоментував так:
«Я не розумію, навіщо щодо мене проводити роз’яснювальну роботу. Як на мене, потрібно було уважно прочитати, що було написано в листі: «в поточному році». Це писалося, коли обласний бюджет не був прийнятий, а шанси, щоб він був прийнятий, ще не виглядали такими реальними. Фактично, ми розуміли, що весь фінансовий тягар може лягти на плечі музею».
Лаєвський говорить, що у випадку, якщо музей знову зачиниться на карантин і доходу не буде, сплачувати за користування терміналом все одно буде потрібно. Музей імені Тарновського має три філії, крім історичної експозиції: у Чернігові (військово-історичний музей), у Седневі (садиба родини Лизогубів), і в селі Єліно, що в Сновській ОТГ, який має три окремі локації. Стосовно музеїв у Чернігові, говорить Лаєвський, то вони обладнані вбиральнями, мають вай-фай.
«В Седневі вай-фаю нема – там технічні проблеми з підключенням до мережі. В Єліному, оскільки дуже поганий зв’язок взагалі (мобільний), теж немає», - говорить Лаєвський.
Терміналів немає в жодній із цих установ. Каже, питання вперше підняли тижнів зо два тому, й на сьогодні опрацьовують його спільно з облдержадміністрацією. Шукають банк, який надасть обладнання або в безоплатну оренду, або з мінімальною платою.
«Якщо ми не отримаємо, умовно кажучи, безкоштовну послугу, то, в середньому, користування терміналом, - це близько 400 гривень на місяць. Плюс – банківська комісія в межах 2-2,5% за кожен платіж. Питання: на кого лягатиме ця комісія? Або на користувача, який готівкою заплатить 30 гривень, або через термінал 32 – за одну й ту саму послугу. Або музей має зі своїх доходів має покривати цю комісію».
Інформацію щодо банківських «розцінок» за користування терміналом також підтвердила у коментарі Суспільному голова спілки підприємців «Сяйво Сіверщини» Ірина Березинець. За її словами, термінали в будь-яких закладах та установах банки встановлюють безкоштовно, але за користування ними треба платити.
«Банк бере 400 грн в місяць за використання терміналу та за кожну транзакцію з суб'єкта господарювання 2-2,5%. Не важливо бюджетна це організація чи ні. Відсоток сталий».
Щодо вбиралень, то в чернігівських музеях вони є, всередині приміщень, в Седневі та Єліному – на вулицях через відсутність каналізації в тих місцевостях і грошей на те, щоб її обладнати.
«У нас є проектно-кошторисна документація на ремонт приміщень, де розміщені вбиральні. Ми з облдержадміністрацією тричі опрацьовували питання подання до Фонду регіонального розвитку. Але сума, менша п’яти мільйонів, навіть не розглядається».
У минулому році музей провів торги з визначенням виконавця капітальних ремонтних робіт у військово-історичному музеї, але у той період, каже Лаєвський, почалися затримки із поточними виплатами, й від ідеї відмовилися.
«По-перше, ми не готові були заходити в кредиторську заборгованість, розуміючи, що це не буде профінансовано. По-друге, ми цю суму перерахували бо бюджету для підтримки театрально-видовищних підприємств, у яких навіть зарплати не було».
Директор музею також говорить, що є велика проблема з дорогами – до музеїв у сільській місцевості складно доїхати. Всі намагання керівництва музею виправити ситуацію не дали результату. Сергій Лаєвський зустрівся з однією із заступників голови ОДА та з керівником апарату 2 березня.
Сьогодні, 3 березня, також відбудеться зустріч у музеї з одним із заступників голови ОДА, де продовжать обговорювати це питання.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.