Вже 6-й рік поспіль учасники бойових дій, волонтери та історики згадують мужність та героїзм українських воїнів, котрі обороняли Дебальцевський плацдарм 2015 року. Цього разу круглий стіл зібрали у Чернігівській міській бібліотеці імені Михайла Коцюбинського.
Заступник командира 13-го піхотного батальйону Ігор Бизган під час операції займався технічним забезпеченням. Під його командуванням було 80 бійців.
Ігор Бизган, ветеран 13-го піхотного батальйону: «Що стосується нашого батальйону, вони знали, що виходять в Дебальцево. Виходять в мішок. Ми отримували збройні машини в вересні 2014 року. ТМГ було тоді. Так не видно 25 км, а чутно було добре. Коли ми грузилися вже в січні місяці я розумів, що були мінські домовленості, які були обмежені цією територією. Я розумів, якщо ми її здамо, ми віддали свою рідну землю просто ворогові. Треба триматися за неї і виконувати свою роботу. І це робота Збройних сил України. Національна гвардії і внутрішні війська роблять зачистку».
Успішну Дебальцевську оборонну операцію у 2015 році за своїм значенням історики порівнюють з боями під Крутами у 1918 році.
Сергій Бутко, представник українського інституту Національної пам’яті: «Наберуся сміливості порівняти оборону Дебальцева з оборонним боєм під Крутами. Вони обидва успішні. Бій під Крутами він зробив фундамент для перемоги в першій Українсько-Російській війні. Оборона Дебальцевського плацдарму привела до того, що ворог вже був не здатний в тих умовах проводити наступальні операції до сьогоднішнього дня, а уже 2021 рік. Тому я вважаю це успіх».
Активна фаза оборони Дебальцевського плацдарму тривала з 17 січня до 20 лютого 2015 року.
Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.