Археологиня Олена Черненко показує унікальні знахідки, виявлені під час розкопок поблизу першої музичної школи. Влітку 2018 року археологи під її керівництвом знайшли багато цінних артефактів.
До передачі в музей такі знахідки зберігаються на катедрі історії України, археології та краєзнавства навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені Лазаревського. Тут археологи на чолі з доценткою катедри Оленою Черненко проводять наукову обробку матеріалів. Жінка має наукову ступінь кандидатки історичних наук, докторантки вишу. Для неї археологія – це вже захоплення, яким займається вже понад 30 років.
Любов до цієї науки прищепили її батьки – відомі археологи. В першу експедицію вона поїхала з ними, коли їй було 6 років. Тепер вона авторка понад 200 наукових праць, серед яких статті, дві книги та підручник. Перша її книга видана в серії «Скарбниця української культури». Присвячена вона історії археологічного зібрання обласного історичного музею імені Тарновського, в період з 1896-1948 років.
Головний її фаховий інтерес – це вивчення археологічних пам’яток давньоруського періоду і козацької доби на території Чернігівщині. Нині археологиня викладає у виші курс спеціальних історичних дисциплін. Крім цього, жінка займається і громадською діяльністю – керує регіональним відділенням «Спілки археологів України». Олена Черненко має багато нагород. Але головне її досягнення – це учні, які теж присвятили себе науці. Проте археологія не єдине захоплення викладачки. Вона любить подорожувати, а ще мама трьох дорослих дітей.
Археологія – важка справа. Не кожен може витримати, каже Олена Черненко, особливо жінки. Але, це не про неї.
11 лютого – Міжнародний День жінок і дівчат у науці. Свято запроваджене в 2015 році, щоб сприяти гендерній рівності. За підрахунками ООН, серед учених дослідників лише близько третини жінки.
Олена Черненко свято зустрічає на роботі, адже археологія – це вже спосіб життя.
Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.