GOROD.cn.ua

Човен на повітряній подушці та снігоболотохід: чернігівські рятувальники провели навчання на льоду

Снігоболотохід, який долає всі перепони на шляху, і човен на повітряній подушці. У Чернігові рятувальники провели навчання з порятунку людей на льоду. За допомогою техніки вчилися діставати людей з води поблизу берега і на віддаленій відстані. Провели навчання на річці Стрижень.



Глісер – саме так називають рятувальники човен на повітряній подушці, який несеться кригою.

На ньому рятувальники доставляють на берег людей, які опинилися самі посеред річки.

Якщо раптом опинилися в такій ситуації, рятувальники радять не панікувати.

«Розкинути руки, обпертися на кригу, зробити більшу площу і намагатися виштовхнутися на кригу. Якщо є люди, звати на допомогу. Паніка – це основний ворог. З’являється страх, зводить судоми, і тоді людина починає тонути», – пояснив начальник рятувального відділення В’ячеслав Почернін.

А це снігоболотохід «Богун».

Він долає будь-які перепони, бездоріжжя, а у воді залишається на плаву. Рятувальники використовують таку техніку у надзвичайних ситуаціях та задля порятунку людей.

«Цей снігоболотохід в нашій області використовувався декілька разів для проведення розвідки та моніторингу ситуації під час торф’яних пожеж. Так як, окрім цієї техніки по болотам нічим іншим не можна було проїхати, ми і використовували його як всюдихід», – розповів заступник начальника оперативно-координаційного центру УДСНС в області Олексій Чалишев.

У грудні на льоду в області потонуло дві людини. Ще одну вдалося рятувати.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: навчання, рятувальники, річка Стрижень, UA: Чернігів