Понедельник, 25 Января 2021 17:44 | Просмотров: 3490 | Обновлено 28 Января 2021 15:48
Купити шкарпетки, поїсти у кафе та позайматися в спортзалі. Після двотижневого локдауну відкрилися торгівельні центри, магазини з промисловими товарами, спортзали, кафе та ресторани. Заборони нині діють в режимі помаранчевої зони: заклади харчування працюватимуть до 23-ї години, а в транспорті кількість пасажирів має відповідати кількості сидячих місць. Як поставилися до цього чернігівці й підприємці – далі.
Щоб продати одяг, шкарпетки, шапки та квіти після двотижневого локдауну на роботу вийшли продавці промислових товарів Центрального ринку в Чернігові вже о 10:00. Зазвичай, у понеділок тут вихідний.
«Ще сьогодні нікого не було, чекаємо», - каже продавчиня ринку Олена.
Каже, товар не закуповували поки що, бо не знали точно, як працюватимуть.
Після локдауну у Чернігові почали повноцінно працювати й торгівельні центри.
«Нам дуже потрібні були капці, але магазини були всі на локдауні, й не можна було купити, а якщо босою дитина ходила, що тоді робити? Замовили через Інтернет», - розповідає знімальній групі Суспільного чернігівка Аліса.
Тепер - не тільки на доставку. Кафе та ресторани повернулися до режиму роботи у помаранчевій зоні карантину, та працюватимуть до 23:00.
«Відкрились, слава Богу, щастя то яке. Ми насправді цього чекали. Якщо чесно, ми дуже втомилися від локдауну і цих умов. І я сподіваюсь, що ми більше не будемо закриватися, взагалі», - говорить Юлія Вінник, керуюча кафе «Pasta Basta».
За її словами, відвідувачів небагато. Більше людей чекають на вечерю. Зранку в закладі було кілька гостей. Одна з них, Вероніка, каже, що чекала на відкриття, бо в цьому закладі подають її улюблену страву.
«От я заради неї, після свого тренування, йшла, з’їла дві штучки, та щаслива йду додому. Якщо чесно, мені локдаун максимально некомфортний, тому що мені подобається соціальне життя. Сидіння вдома максимально давить мені на психіку».
Розпочали свою роботу й спортивні зали. За три години позайматися прийшло близько 50-ти людей, розказав старший тренер.
«Працюємо в звичному режимі, вже постійні всі відвідувачі на місці, вже працюють. Як звичайно, ми проводимо дезінфекцію тренажерів. Дуже раді, що ми вже відкрилися, що люди вже приступили до тренувань повноцінних», - розповів Ігор Холодьон, старший тренер спортзали.
Зранку на тренування прийшла і чернігівка Іванна. Каже, 20 днів не займалася спортом через локдаун.
«Вдома ти не будеш так займатися, як в спортзалі. Тут є особистий тренер, дівчата, з якими ми познайомились, і атмосфера, природно».
За два тижні локдауну поліція області склала близько 400 адмінпротоколів за порушення карантинних норм. Про це Суспільному в коментарі сказала речниця міського відділу поліції Наталія Слабеняк.
«На громадян, які не реагують на зауваження поліцейських та відмовляються вдягнути захисну маску в громадських місцях, поліція накладає адміністративну постанову за частиною другою статті 44, частини 3, що тягне за собою накладення штрафу від 170 до 255 гривень. За період локдауну найбільше адміністративних протоколів складено у Чернігові – 71, зокрема, на керівництво кафе, яке працювало попри заборону. В місті Ніжині складено 37 адміністративних матеріалів, а у Прилуках – 17».
Нагадаємо, посилений карантин запровадили по всій Україні з 8 січня. Двогодинні черги за онлайн-замовленнями, зачинені кафе: якими були перші дні локдауну в Чернігові.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Центральний ринок, локдаун, спортзал, кафе, ресторани, UA: Чернігів