Оптимізація мережі закладів охорони здоров’я Чернігова. Перше поліклінічне відділення міської лікарні №1 змінило свою адресу і переїхало до нової будівлі. Приміщення, в якому воно пропрацювало 50 років, потребувало значних коштів для ремонтних робіт і покращення матеріально-технічної бази. А кількість пацієнтів не відповідало потужності медзакладу. І в профільному управлінні прийняли рішення про переїзд.
Олена Малець, в.о. начальника Управління охорони здоров’я ЧМР: «Вбачалося недоцільним утримувати приміщення першої поліклініки, які потребували ремонту і значних вкладень, для того, щоб привести в порядок ці приміщення і в подальшому їх утримувати. Тобто тут і економічна доцільність, і медична доцільність, і зручність для пацієнтів, - ці складові і привели до такого вирішення питання».
Ще кілька років тому за першим поліклінічним відділенням закріплено було 30 тисяч пацієнтів. Але медична реформа, на етапі укладання декларацій з сімейними лікарями показала, що цифра не відповідає дійсності. І їх ледве назбиралося 20 тисяч. Крім того, у цьому медзакладі не вистачало вузьких спеціалістів та необхідного діагностичного обладнання.
Олена Малець, в.о. начальника Управління охорони здоров’я ЧМР: «Було прийнято рішення, що для пацієнтів буде зручніше, коли вони будуть приходити в 3-тю поліклініку, де буде знаходитися сімейний лікар, і отримувати, при необхідності, консультацію профільних спеціалістів, які теж знаходять в приміщеннях 3-го поліклінічного відділення».
Будівля 1-ї міської лікарні забезпечена системою електронного запису на прийом до лікаря. Зроблена її повна термореновація та косметичний ремонт кабінетів. Триває оновлення діагностичного обладнання. Потужностей будівлі вистачає на те, аби тут розмістилося ще й ціле поліклінічне відділення. Медичний колектив майже в повному обсязі переїхав сюди. За винятком тих, хто став підкріпленням структурних підрозділів лікарень у мікрорайонах.
Світлана Редько, завідувачка відділення загальної практики сімейної медицини 1-го поліклінічного відділення міської лікарні №1: «Нам тут виділені кабінети. Вони відремонтовані. Ми перейшли сюди всім колективом. Це десь 70 чоловік. Частина невропатологів, кардіологів пішли на Масани, на Подусівку, для того, щоб підсилити ці амбулаторії».
Подальшу долю будівлі, в якій перше поліклінічне відділення пропрацювало 50 років, а звели його на початку минулого століття, вирішуватиме місто, якому вона і належить.
Олена Малець, в.о. начальника Управління охорони здоров’я ЧМР: «Ця будівля переходить до Фонду комунального майна Чернігівської міської ради. І які будуть подальші кроки, цього мені невідомо».
В профільному ж управлінні зазначають, що під час прийняття рішення про переїзд, керувалися нескладними розрахунками. Доцільніше концентрувати сили і кошти на великому медзакладі, в якому пацієнти матимуть змогу отримати всі необхідні обстеження та консультації лікарів, а не витрачати кошти на утримання приміщення, яке не має ані достатньої кількості пацієнтів, ані спеціалістів, і потребує значних фінансових вкладень.
Світлана Редько, завідувачка відділення загальної практики сімейної медицини 1-го поліклінічного відділення міської лікарні №1: «Пацієнт йде до свого лікаря, а лікар його тут. Тобто прив’язка йде до лікаря. А вже подальші проблеми вирішує лікар. Тому, я думаю, ми спрацюємось і все буде добре».
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.