Микола: «Живая елка – это всегда присутствие праздника и настроения в доме».
Чернігівець пан Микола один із тих, хто зустрічатиме Новий 2021 і відзначатиме Різдво із живим деревом. Своє чоловік знайшов цього дня. Дивився аби воно було пишне та зелене, а також мало чіп. І зазначив, що проти такого бізнесу нічого не має.
Микола: «Если их выращивают специально для того, чтобы мы ими пользовались. Они же их просто в лесу не вырубают, а они их выращивают, а потом опять засевают и выращивают. То есть это вполне нормально».
Молоді ялинки та сосни, що були заготовлені на спеціальних плантаціях і фермерських господарствах, або під час формування лісів, на таких тимчасових точках продажу почали реалізовувати лише кілька днів тому. І попри понеділок, охочих купити котресь із дерев, або ж просто кілька гілочок, вистачає.
Наталія: «У меня искусственная елка. Если б были дети, то конечно хотелось бы натуральную. Потому что запах, мандарины под елью. Это красиво, это вкусно».
Світлана: «Ви знаєте, в моїм дітям вже 46 років. І 46 років ми ставимо цю ялинку. І іншої я не хочу. Штучну я не хочу».
Підприємці кажуть, що ще 7-10 років тому значно більше людей ставили вдома справжню хвою. Нині ж вибір нерідко падає на штучні, бо їх можна використовувати десятиріччями і вони не потребують догляду. Водночас живі – екологічніші і їх легко утилізувати. Якщо не рубати посеред лісу, а купувати вирощені для продажу з відповідними документами, то це зовсім не браконьєрство.
Юрій, продавець: «Это у нас сосна самосейка. Насевается, как бурьян. Фермера ее вырубают, а потом или палят или реализуют. В лесничестве специально сажают, но у них мало, но на соснах есть чипы. В остальных чипов нет, но есть подтверждающие документы, в которых указано, где елочка росла, на каком основании вырубана, сколько радиации».
Ольга, продавчиня: «Некоторые спрашивают, есть ли у нас документы. Я тогда достаю документы и люди смотрят. Уже два раза документы проверяла полиция. И к нам еще подходили какие-то люди».
Як альтернатива, придбати дерево у горщику, а потім висадити у грунт. Однак купувати краще не в супермаркетах, а у лісових господарствах або розсадниках, де вони ростуть і зберігаються у належних умовах і точно відоме їхнє походження, зазначає екоактивіст Сергій Безбородько. За його словами, кожен із 3 варіантів, має свої переваги та недоліки. Головне – свідомо ставитися до вибору новорічної красуні.
Сергій Безбородько, екоактивіст: «Якщо у вас вже є штучна ялинка, то не слід її змінювати і купувати кожного року нову. Тому що, на жаль, пластикові ялинки виробляються з полівінілхлориду. Це шкідливий пластик, який, по-перше, забруднює атмосферу під час виробництва, а потім стає сміттям, який неможливо переробити. Якщо ви хочете придбати живу ялинку, то також підходьте до цього свідомо. Обирайте ялинку офіційну».
Якщо говорити про ціни, то вартість штучних залежить від розміру та матеріалу. У горщиках пропонують від 700 гривень. Зрізані сосни – від 100, а ялинки трохи дорожче.
Аби живі дерева простояли довше, їх радять тримати подалі від приладів обігріву, поливати та зрошувати. А ті, що можна висадити, виносити за сприятливих погодних умов.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: новорічна красуня, ялинка, сосна, «Дитинець»