П’ятниця, 11 ранку. Травмпункт 2-ї міської лікарні. В коридорі черга до травматолога. Хтось чекає огляду, комусь вже наклали гіпс.
Чернігівець Олександр каже, в 7:30 вийшов на роботу та зламав ногу.
Олександр Піскун, отримав травму на ожеледиці: «Йшов на роботу. Вийшов, у дворі підсковзнувся і гіпс».
Завідувач травматологічного відділення каже, черга не припиняється з 5-ї ранку.
– Я вам кажу, що у вас є перелом, по факту, тріщина, без зміщення, але це називається перелом.
– Дякую, це чекати на гіпс?
– Почекайте, там гіпс не треба, просто – м’яка пов’язка.
Богдан Рожило, завідувач травматологічного відділення міської лікарні №2: «На даний момент більше 30 звернень до травмпункту. Переважають пошкодження та переломи верхніх кінцівок – це передпліччя, кисть, та нижніх кінцівок – це гомілково-ступневі суглоби. Іноді бувають комбіновані травми. У першу ожеледь завжди так. Люди не очікують, тому в перші 2-3 дні значно зростає кількість травм. За добу буває до 80 звернень до травмпункту. Потім трошки звикають, і кількість зменшується».
На вулиці в районі Центрального ринку люди йдуть обережно.
Василь, чернігівець: «Я можу сказати одне, що хтось має за це відповідати, але ніхто не відповідає. Це ми пройшли, а діти в школу, в садочки, не дай Бог впаде. Зараз такий час, цей коронавірус, лікарні забиті… Я не розумію».
Олеся, чернігівка: «Думаю, можно было и посыпать. Песком, например».
Такий вигляд має вулиця Козацька. Чернігівка Тетяна каже, головне не поспішати.
Тетяна, чернігівка: «Неочікувано, але треба ходити обережно, де можна, всюди посипано, але ж всюди не передбачиш. Тільки головне не поспішати і старатися ось так сковзати. Люди дуже обачливі і вони стараються тихенько йти, головне не бігти і не спішити. Не поспішай, а то встигнеш».
Аби не послизнутися, Світлана йде по узбіччю.
Світлана, чернігівка: «Йду зараз і подумала, по телебаченню скільки показують про комунальні послуги, і то добре, і то добре, і тим паче по телебаченню говорили, що в Києві ожеледиця, ну невже не можна було підготуватися. Я під’їхала маршруткою, і йду я з Льотної, ну там біля нас хоч двірники посипали пісок».
В центрі міста тротуари сухі. Біля зупинок посипані піском. Начальник КП «Зеленбуд» Артем Стах говорить, комунальники працюють з 4-ї ранку.
Артем Стах, начальник КП «Зеленбуд»: «Ми о 4-й годині ранку були на площі. Техніка відпрацьовувала територію парків, скверів, магістральні проходи, щоб люди могли спокійно, хто раніше прокидається, йти на роботу, або по своїх справах. Це і Алея Героїв, сквер Богдана Хмельницького, вузький бульвар від Красної площі до проспекту Перемоги, і далі від проспекту Перемоги до Софії Русової. А потім десь біля 6-ї підтягнулися основні сили підприємства, виїхала техніка. За допомогою людей та техніки ми посипали нашу територію піщано-сольовою сумішшю».
Та очистити всю територію міста одночасно не встигають.
Артем Стах, начальник КП «Зеленбуд»: «Звичайно, що все місто неможливо одразу почистити. Тому я перепрошую у всіх жителів нашого міста».
Gorod.cn.ua за матеріалами сюжету UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.