GOROD.cn.ua

Родинна сварка – зі швидкою, ремонтом та іграшками для дітей. Як працює акція «Іграшка проти насилля»

Віднині у багажнику патрульних авто, з-поміж таким звичним поліцейським речей, к бронежилети, аптечка та дорожній знак з оформлення ДТП, будуть і м’які ведмедики, песики та будь-які пухнасті звірята. Саме таких найпростіших речей, за словами правоохоронців, часто бракує на викликах. Надто, коли дитина загубилася, стала жертвою чи свідком домашнього насилля, або ж і сама зателефонувала на «102».



Аліна Чемерис, начальниця відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Чернігівській області: «Дуже часто на цих ситуаціях патрульні змушені забавляти дитину підручними засобами. Це може бути і жетон, і бронежилет, ручки, тобто, що попадеться під руку».

Натомість іграшка буде своєрідним інструментом заспокоєння дитини, принесе відчуття дому і затишку, а також розуміння, що поліцейський – це, насамперед, друг, який завжди готовий підтримати і допомогти.

У відомстві кажуть, ідея з’явилася давно. Але вперше реалізувати її вдалося в рамках 16 денного марафону проти насильства. Відтак із новою зміною вечором у середу, 9 грудня, з кожним патрулем на варту поїхало по 5 м’яких помічників.

Аліна Чемерис, начальниця відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Чернігівській області: «Ця акція запроваджувалася у декількох містах України. І іграшки були вже вживані. Вони проходили обробку, а далі упаковувалися. У нас же іграшки абсолютно нові, в індивідуальній упаковці. Іграшки зібрані небайдужими мешканцями міста Чернігова».

Юлія Гребнєва, волонтерка: «Ми зробили пост нашої ідеї у Фейсбуці. Відгукнулося дуже багато людей. Хтось приніс одну іграшку, хтось дві нові. Були навіть такі благодійники, які нам передавали і 20, і 25 іграшок».

Хотілося б, щоб вони ставали у нагоді якомога рідше. Однак, на жаль, всього за один виклик, 3 іграшки з тих, що були в автівці нашого патруля, знайшли свої маленькі долоньки. Сектор патрулювання випав у частині Масанів, Подусівки та Шерстянки. І за півтори години наряд отримав два виклики – ДТП та повідомлення від «швидкої» про сімейний конфлікт.

«Домашнє насильство. Диспетчер «103» повідомила, що надійшов виклик, що 87-річній жінці, через те, що зять буянить, потрібна медична допомога – порізані руки».

Не більше ніж за 10 хвилин патруль встиг дістатися іншої частини міста, знайти будинок та потрібний під’їзд. Поки піднімалися до квартири, чоловік розказав свою позицію того, що сталося. Коли він займався, так би мовити, вихованням сина, інший, що був у гостях, втрутився і намагався захистити дитину. Почалася сутичка, у результаті якої бабусі та чоловікам знадобилася медична допомога, вікну та дверям – ремонт, а трьом маленьким дітям – заспокоєння та припинення бійки.

На спроби знайти контакт із 5-річним хлопчиком, який був дуже наляканий і не говорив, а також на прохання показати його медикам, мати запротестувала.

Спілкування з правоохоронцями тривало кілька десятків хвилин. Писати заяву постраждалі відмовилися.

За словами поліцейських, подібні ситуації в родинах здебільшого так і завершуються. Далі двері зачиняються і триває буденне життя, і яким воно буде для цих дітей, залежить лише від вибору їхніх батьків.

Сергій Біленко, лейтенант поліції: «В основному діти свідки скандалів між батьками. І це все переноситься звичайно на їх психологічний стан. Іноді вони можуть бути знервовані. До них потрібно знайти підхід, заспокоїти. Коли бувають це систематично вдома, тоді діти вже не реагують на ці ситуації. Сприймають це за норму. Можуть посміхатися, коли батьки вчиняють конфлікти і сварки. Вони там б’ються, а діти весь час бачать і сприймають це як нормальну домашню ситуацію».

Еля Ніфдалієва, сержантка поліції: «Вони замикаються в собі. Вони не показують, що у них в родині все погано. Вони не розповідають про це на вулицях, в садочках. А що ми можемо? Ми приїжджаємо на виклик. Ми ж цілий день не можемо бути з ними, з цією родиною».

Як повідомляють у поліції, від початку 2020 року викликів стосовно домашнього насилля лише у Чернігові було більше 2 тисяч. І в них основну роль грають не правоохоронці, а самі люди, коли дозволяють подібному повторюватися.

Еля Ніфдалієва, сержантка поліції: «Багато сімей живуть, сваряться, б’ються. І вони вважають, що для дитини буде краще, коли вони будуть жити разом, ніж вони розведуться та роз’їдуться. Я вважаю інакше».

Цього вечора поліція отримала щонайменше ще 2 подібних виклики. А це не одна родина, не перший стрес і не остання віддана іграшка.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: домашнє насильство, іграшка, патрульна поліція, «Дитинець»