На 10 грудня у Менському районному суді призначено розгляд справи по обвинуваченню Володимира Дубовського, колишнього поліцейського сектору реагування патрульної поліції Менського райвідділу. Колишнього, тому що 30 жовтня його звільнили з органів внутрішніх справ.
Дубовського підозрюють у службовому підробленні (частина 1 статті 366 Кримінального кодексу). Йому загрожує штраф до 4250 гривень або три роки позбавлення волі умовно та заборона обіймати певні посади протягом найближчих трьох років.
«Під час розслідування встановлено, що правоохоронець з метою штучного нарощування показників своєї роботи з виявлення адміністративних правопорушень на транспорті підробив протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 130 КУпАП, немовби за керування особою у стані алкогольного сп’яніння транспортним засобом та подальшу відмову від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп’яніння. При цьому, події адміністративного правопорушення насправді не було. Окрім того, поліцейським до протоколу внесені завідомо неправдиві відомості і про свідків, у присутності яких особа нібито відмовилася від проходження огляду на стан алкогольного сп’яніння. У протоколі також зазначені дані про свідка, жінку, котра взагалі в цей час перебувала в пологовому відділенні лікарні», — повідомляє облпрокуратура.
Той, хто начебто спіймався п’яним — 45-річний Анатолій Бажанов з Козилівки Корюківського району, інвалід другої групи. Поліцейський написав, що 15 вересня минулого року у Мені Бажанов нетверезий їхав мотоблоком «Зірка» без державного-номера. Від проходження медичного огляду на стан алкогольного сп’яніння відмовився у присутності двох свідків. І світив інваліду штраф більше 10 тисяч гривень.
На суді у Корюківці Бажанов вини не визнав, і розповів, що був того дня у Мені, але не їздив мотоблоком. Бо в нього нема мотоблоку, і він не вміє ним керувати. Про те, що ніяких транспортних засобів у господарстві немає, підтвердив довідкою з Холминської селищної ради. Не заперечував, що щось підписував, коли його попросили поліцейські, та ніяких свідків при цьому не було. У чоловіка раніше була відкрита черепно-мозкова травма голови, внаслідок чого отримав інвалідність і має проблеми з психікою.
Поліції його вину окрім написаного папірця-протоколу доводити було нічим: ні відеодоказів, ні показів вказаних свідків. Тому Корюківський райсуд торік 11 грудня закрив цю адміністративну справу в зв’язку з недоведеністю події правопорушення.
І ось через рік на лаві підсудних опинився поліцейський. У нього троє дітей. Середня зарплата Дубовського була трохи більше 12 тисяч гривень на місяць це з преміями. А якби не виконав план, премій би не було. Але ж ображати інваліда не годиться.
Начальство до цих пір вимагає від патрульних плани по протоколах на водіїв. Якщо ти відпрацював зміну, і не склав жодної постанови чи протоколу про скоєне правопорушення — очікуй звіздюлей від керівництва. Бо виходить, ти нічого не робив, а сидів у патрульному авто і «втикав» у мобільний телефон.
Ганебна практика планів по протоколах не тільки на Чернігівщині. Інтернет видає такі ж історії по всій Україні. Не краща ситуація і з розкриттям злочинів. Час від часу до рук поліції потрапляють ті, хто їх не скоював. Бо яка різниця, п’ять чи десять крадіжок, строк ув’язнення однаковий. От і дописують нерозкриті епізоди. Немає показників — немає грошей. Як наслідок — виправдувальні вироки по безпідставному звинуваченню.
А офіційно розказують — працюємо по-новому, жодних планів нема.
P.S. Отож, люди добрі, не бійтеся доводити свою невинуватість у судах. З мого досвіду походів на засідання, судді терпіти не можуть відвертої брехні поліцейських і прокурорів, часто виносять законні рішення. Про такі історії «Вісник Ч» пише час від часу. Отож, передплачуйте нашу газету аби їх не пропустити.
Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №49 (1803), 3 грудня 2020 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.