GOROD.cn.ua

На в’їздах до Чернігова хочуть встановити вагові комплекси: чи врятує це асфальт?

У міській раді розглядають питання встановлення на всіх п’яти в’їздах до Чернігова вагових комплексів, щоб важковаговий транспорт не псував асфальт у місті. Про це сказав міський голова Чернігова Владислав Атрошенко під час щотижневої наради.



Щоправда, у законодавстві немає обмежень щодо в’їзду транспорту певної ваги у місто. Та й штрафувати водіїв за порушення теж не так просто. Як розбиралися в цьому питанні представники міської влади Чернігова – далі.

«Моя задача – зробити так, щоб не руйнувалися ті дороги, які зроблені за бюджетні кошти. В літній період вони руйнуються найбільше», - сказав Владислав Атрошенко.

За його словами, це питання потрібно вирішувати зараз, коли планують бюджет міста на наступний рік. В нього мають закласти гроші на вагові комплекси для вантажівок та фур – саме вони, за словами Атрошенка, псують асфальт найбільше.

За словами Ярослава Куца, начальника Управління ЖКГ, є два варіанти.

«На сьогодні вартість сертифікованих вагових комплексів, за якими можна автоматично штрафувати водіїв, сягає 22-28 мільйонів гривень. Можна здешевити цей процес – встановити комплекси по зважуванню автомобілів в русі. Обладнання коштує 2,5 мільйони, плюс доставка, монтаж та інше. Десь 3 мільйони 700 тисяч буде коштувати».

Система, за словами Куца, працює так: фіксує номер та марку автомобіля й факт перевищення ваги, якщо воно є. Інформацію надсилає до патрульної поліції, працівники якої за допомогою камер знаходять авто і штрафують водія.

Хто штрафуватиме? Муніципальна варта не має права цього робити, як і зупиняти транспортні засоби. Поліція може, але вагові комплекси – не їхня юрисдикція, каже керівник управління патрульної поліції області Андрій Думич.

«Є ще Укртрансбезпека, на яку покладені так само повноваження щодо контролю перевезення вантажу. Ми можемо писати за навантаження на вісь – це окрема стаття в КУпАПі (Кодекс України про адміністративні правопорушення – ред.). Там дуже невеликі штрафи. І за порушення дорожнього знаку, там де є обмеження руху вантажних транспортних засобів або загальної маси автомобіля», - сказав Андрій Думич.

З його слів, найбільш ефективним буде поставити черговий екіпаж біля вагового комплексу – щоб патрульні могли наздогнати авто, водій якого проігнорує вимогу зупинитись чи поїхати в об’їзд.

За словами Атрошенка, є сенс іти на такі витрати тільки в тому разі, коли вони будуть виправдані, тобто буде кому організувати рух вантажного транспорту в об’їзд Чернігова, або покарати за недотримання цих правил.

«Я думаю, більш дієвий метод – це коли буде стояти уповноважена особа – чи це поліцейський, чи це працівник муніципальної варти. Машини будуть заїжджати на ваговий комплекс, і далі – чи розвертатись, чи їх будуть виписувати штрафи. Тобто мета стоїть не щоб поліція ловила в місті, шукала по камерам, а щоб фізично не допустити машину в місто».

Разом з тим, згідно з законом, не існує правил, які б заборонили в’їжджати в місто вантажівкам. У літній період часу встановлюється обмеження вище 24 тон перевезення в певний проміжок часу – адже влітку асфальт найбільш вразливий до пошкоджень від важковагового транспорту. А загалом обмежень практично немає, каже Андрій Думич.

«В напрямку мосту (через річку Десну, - ред.), там є чітке обмеження по навантаженню, всі вантажні автомобілі ми повертаємо на розворот і в місто не пускаємо. По іншим напрямкам є питання, тому що рух вантажних транспортних засобів у місто дозволяється. У разі, якщо водій обслуговує підприємство або проживає на території міста».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ваговий комплекс, нарада, вантажівки, Владислав Атрошенко, Ярослав Куц, Андрій Думич