Цього року, 28 жовтня, відзначається 76-а річниця вигнання нацистів з України. Щорічно, відповідно до Указу Президента України від 20 жовтня 2009 року, відзначається ця історична дата, як день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України.
У цей день згадують та вшановують пам’ять всіх, хто здобув перемогу над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років, ветеранів війни, учасників українського визвольного руху та жертв нацизму.
У Чернігові у сквері ім. М. Попудренка відбулося покладання квітів до братської могили воїнів, які загинули восени 1943 року під час вигнання нацистських окупантів. Учасники зібрання Хвилиною Мовчання вшанували усіх воїнів, загиблих у роки Другої світової війни.
Історична довідка
На фронтах Другої світової загинуло від 8,5 до 10 мільйонів українських синів і доньок, зокрема, близько 135 тисяч наших земляків. За період окупації вивезено до Німеччини у трудове рабство 7 тисяч жителів Чернігова (зі всієї області – понад 40 тисяч мирних жителів). Під час війни у Чернігові були знищені практично всі промислові підприємства, школи, театри, лікарні, архітектурні пам’ятки і майже 70% житлового фонду. Населення міста Чернігова: 1939 рік – 68,8 тис. чол.; кінець 1941 року – біля 30 тис. чол.; жовтень 1943 – лише 11 тис. чол.
Володимир Коваль
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: війна, річниця, історична_дата, воїни, вшанування