GOROD.cn.ua

У корюківській районній лікарні з’явився ШВЛ нового покоління за 2 мільйони гривень

«Розумний» апарат штучної вентиляції легень придбала Корюківська центральна районна лікарня. Він став першим в області. За словами лікаря-анестезіолога, який з ним працює, Євгена Стельмаха, прилад має 14 інтелектуальних програм. Він здатен вимірювати параметри організму хворого та самостійно під них підлаштовуватися. Таким чином цей ШВЛ – безпечний для пацієнтів із пневмоніями, яких підключають до такого обладнання надовго.



Анестезіолог Корюківської районної лікарні Євген Стельмах показує, як працює апарат штучної вентиляції легенів «Гамільтон Ц-6». Каже, це техніка експертного класу. Прилад має набір інтелектуальних програм і здатен самостійно підлаштовуватися під різні параметри пацієнта: зменшувати або збільшувати об’єм кисню, тиск, швидкість потоку і таке інше. І це - єдиний такий апарат ШВЛ в області.

«Апарат динамічно реагує на всі зміни в дихальних шляхах. Він може розпиляти ті ділянки легень, які не вентилюються, і менше вентилювати здорові ділянки тіла, оперативно реагувати на зміни в органах, підбирати потрібні режими», - пояснює лікар-анестезіолог Євген Стельмах.

Завдяки цьому апарат ШВЛ особливо цінний при довгостроковому підключенні пацієнта, каже лікар. Ось такі апарати 60-х років випуску у лікарні вже не використовують.

«Будь-яка вентиляція на старих апаратах, часто це апарати, які вентилюють по об’єму, небезпечна тим, що вони з часом тільки погіршують стан легеневої тканини. При таких патологіях як ковід чи інша пневмонія. Це приведе тільки до порочного кола. Це тільки погіршить з часом стан хворого.»

На відміну від ШВЛ старого зразка, цей не спричиняє атрофію легень. Якщо дуже спростити, людина не забуває, як дихати самостійно.

«Кожну мінімальну інспіраторну, тобто дихальну, спробу хворого він вловлює. І в якийсь момент він так гладко вентилює хворого, що хворий поступово може перейти до спонтанного самостійного дихання», - розповідає лікар.

Цей апарат лікарня купила у швейцарського виробника у вересні. Його вже використовували для лікування людей після операцій, жоден хворий на коронавірус його ще не потребував. Коштує він 1 мільйон 800 тисяч гривень. Це майже половина місячного бюджету лікарні.

За словами директора лікарні Сергія Пивоварова, на сьогоднішній день за пакетом надання допомоги при COVID-19 лікарня отримує близько 2 млн грн на місяць. За надання послуг по інших пакетах – 2,2 млн. грн. Цими чотирма мільйонами заклад має покрити всі витрати: від комунальних та зарплатні, в тому числі і 300-відсоткові надбавки лікарям, до закупівлі ліків та харчування хворим.

На питання: «де ж районна лікарня знайшла майже 2 мільйони на ШВЛ нового покоління?».

Відповідають: «Із оцих 4,2 млн, які ми отримуємо від НСЗУ, ми виділили, трошки "стиснулися" за іншими статтями видатків і придбали цей апарат.»

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ШВЛ, Корюківська ЦРЛ, Євген Стельмах, Сергій Пивовар, UA: Чернігів