GOROD.cn.ua

Ярослав КУЦ: майбутнє – за програмами співфінансування громади та міської влади робіт з благоустрою будинків і територій

ПОЗИЦІЯ Про міські програми співфінансування громади та міської влади робіт з благоустрою будинків і територій розповідає Ярослав КУЦ – начальник управління ЖКГ міської ради, № 8 Чернігівського міського списку Партії «Рідний дім» на виборах до обласної ради



Міською радою за ініціативою нашого мера Владислава Атрошенка ухвалені програми розвитку на 2016-2020 роки, якими передбачено виконання робіт на умовах спільного фінансування органів самоорганізації населення та міського бюджету – інженерно-транспортної інфраструктури приватного сектору, а також сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК,
За Програмою розвитку інженерно-транспортної інфраструктури приватного сектору міста Чернігова на 2016-2020 роки передбачено співфінансування з боку ОСН – органу самоорганізації населення, який об’єднує тих громадян, які мають бажання взяти участь у програмі, та міського бюджету у співвідношенні 80/20, тобто з бюджету виділяється в 4 рази більше коштів, аніж тих, що збираються ОСН.
За цією програмою за 5 років до міської ради звернулися 9 ОСН, зокрема, для капітального ремонту доріг – 4 ОСН, що дало змогу відремонтувати ділянки загальною площею 4,8 тис. кв. метрів доріг на вулицях Поліській, Ривкіна, Шевченка, Сосницькій та провулку Гомельського.

Також 5 ОСН скористалися можливостями програми співфінансування для будівництва каналізаційних мереж: на вулиці Авіаторів (290 метрів), вулицях Світанковій, Слов’янській, Славутицькій, Льговській, Білогірській, Солов’їній (4695 метрів), вулиці Любомира Боднарука (190 метрів), провулках Партизанському та Льотному (185 метрів), вулицях Сіверянській, Ватутіна, Фабричній, Василенка, Колоскових, Толстого №№ 19а, 27а (463 метри).



Зараз розпочато роботи з будівництва централізованої каналізації на вулицях Московській (від будинку № 46 до вулиці Кримської), Перемоги (від будинку №13 до вулиці Кримської), 21 Вересня (від будинку №21 до вулиці Кримської), Панаса Мирного (від будинку №11 до № 24), Кримській (від будинку №75 до вулиці Керченської). На першій черзі тут заплановано побудувати 1513 метрів каналізації.
Можливості Програми сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2020 роки використали 22 ОСББ, при чому деякі з них по кілька разів: 4 – двічі, а 1 – чотири рази.



За цією програмою виділення коштів з міського бюджету на проведення капітального ремонту багатоквартирних будинків, внутрішньобудинкових проїздів та малих архітектурних форм на прибудинковій території для ОСББ та ЖБК проводиться на умовах 70/30: 70 % від загальної вартості робіт фінансування здійснюється з міського бюджету, а 30 % – кошти ОСББ.
Однак для «старих» будинків – строк експлуатації яких перевищує 50 років, фінансування робіт здійснюється у співвідношенні 85/15, тобто 85 % від загальної вартості робіт – з міського бюджету і лише 15 % – кошти ОСББ.




Міською радою також затверджена Програма сприяння збереженню і покращенню технічного стану житлового фонду міста та його безпечній експлуатації на 2020-2022 роки (для житлових будинків, в яких не створено ОСББ). Наразі вже розпочато капітальний ремонт пасажирських ліфтів у двох будинках.

Переконаний, що саме за такою формою співпраці громади та міської влади майбутнє. Адже бажання жителів зробити особистий внесок у поліпшення благоустрою своїх будинків та територій мають всіляко заохочуватися. Крім того, керівництво міста зацікавлене в розширенні участі чернігівців в розробці та прийнятті управлінських рішень.
Майбутня перемога на місцевих виборах Владислава Атрошенка – на посаду міського голови та очолюваної ним партії «Рідний дім» – на виборах до міської ради дасть нам змогу продовжити добрі справи разо

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.