Суббота, 15 Августа 2020 10:41 | Просмотров: 2354
Два легітимних директора одного державного підприємства, дві різні приватні сільгоспкомпанії та один арештований врожай. У селі Івківці Прилуцького району під наглядом поліції збирають зернові з полів, які належать ДП «Дослідне господарство «Івківці». Увесь врожай цього підприємства арештували, бо розслідують справу про розтрату державного майна. З тієї ж причини відсторонили одну директорку та призначили нову. Попередня поновилася через суд, і тепер на фірмі двоє керівників. Кожна з них винайняла різне приватне підприємство, щоб зібрати врожай та відвезти на елеватор, де під охороною представників поліції він зберігатиметься до рішення суду.
Земля державного підприємства «Дослідне господарство «Івківці». На полі під селом Івківці Прилуцького району молотять арештоване жито.
Ситуацію контролюють представники національної поліції. Врожай охороняють на всіх етапах: під час збору, транспортування і зважування.
Зараз на полі працює два приватних підприємства по черзі. Доки одні молотять, інші чекають на узбіччі. Потім міняються.
Державне підприємство «Дослідне господарство «Івківці» підпорядковується Національній академії аграрних наук України. Воно володіє понад 4 тисячами гектарів землі.
Роман Калита, головний агроном ДП «Дослідне господарство «Івківці», розповідає: «Основний напрямок роботи господарства – це насінництво, так як ми, підрозділ Національної академії аграрних наук України, займаємося вирощуванням зернових в основному, є трохи тваринництва.»
Місяць тому увесь врожай озимих, а це майже 1300га, арештували, бо прилуцька місцева прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом розкрадання державного майна службовими особами підприємства. Тодішню директорку - Анну Кравченко тимчасово відсторонили та призначили нову – Інну Лещенко. Колишня поновилася на посаді через суд. Тепер у підприємства два легітимних керівника із печатками. Для збору арештованого врожаю кожна винайняла різні приватні підприємства: СТОВ «Батьківщина» з одного боку та приватника з Херсону – з іншого. Через суперечки, хто має збирати врожай, на полях виникали сутички.
Після штовханини дійшли згоди – врожай збиратимуть обидві компанії порівну. Одна з фірм – СТОВ «Батьківщина» - фігурант кримінального провадження. Його засновники – батько та дружина народного депутата минулого скликання з фракції «Блок Петра Порошенка» Олега Дмитренка. За словами Анни Кравченко, останні роки «Батьківщина» на договірних умовах обробляла усі 4 тисячі гектарів землі, бо «Івківці» з 2014 року не отримували фінансування від Академії наук.
В.о. директора ДП «Дослідне господарство «Івківці» Анна Кравченко каже: «Для того, щоб обробити землю, треба в неї дуже багато вкласти. Це і мінеральні добрива, і засоби захисту рослин, обприскування і решта. Ми самі цього зробити не можемо, бо в нас немає техніки, тому ми для цього техніку винаймаємо. І винаймаємо її у нашого інвестора – ТОВ «Батьківщина».
За версією слідства, у березні цього року «Івківці» продали майнові права «Батьківщині» на незбираний врожай озимих, до того ж, мали заплатити аграріям за його збір. Усе за невигідними для державного підприємства цінами, каже нова керівниця в.о. директора ДП «Дослідне господарство «Івківці» Інна Лещенко:
«Зерно вони зібрали, забрали його собі, бо викупили незавершеним виробництвом, але послуги по збиранню врожаю оплатило ДП «ДГ «Івківці». Оце отака в них була схема загнати підприємство в борги. Щоб оголосити банкрутом, все. А далі вони будуть планувати, як розпаювати цю державну землю.»
Зі слів Інни Лещенко, за понад тисячу гектарів незібраного зерна «Івківці» отримали 8 мільйонів гривень. Врожай, зібраний станом на 11 серпня, експерти оцінили на 27 мільйонів дорожче. За використання техніки СТОВ «Батьківщина» отримувало вдвічі більше ринкової вартості.
Ми намагалися зв’язатися з представниками СТОВ «Батьківщина» та Олегом Дмитренко. Слухавки ніде не зняли. Не схотіли спілкуватися з нами представники фірми і на полі.
Ми готові висвітлити їхню позицію у подальших випусках новин. За словами речниці прокуратури області Тетяни Похілько, наразі прокуратура клопоче про визнання договорів між підприємствами не дійсними.
«В позовах викладена позиція, щодо того, що ці договори є недійсними, зокрема, з тієї підстави, що вони не погоджувалися органом управління державного підприємства, а органом управління є Національна академія аграрних наук України.»
Поліція паралельно розслідує справу в рамках кримінального провадження. На підприємстві має провести аудит Північний офіс управління держаудислужби.
20 серпня НААН України має визначитись із новим керівником підприємства. Зараз триває конкурс.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: зерно, збір врожаю, «Івківці», Поліція, Прилуччина, UA: Чернігів