За 2 місяці Михайлу буде 2 роки. На відміну від першої дитини, рік і 7 місяців, мама годувала його грудьми. Каже, це й користь для здоров’я і особливий психоемоційний зв’язок, і зручність водночас.
З такою думкою погоджуються і інші мами.
Щороку на початку серпня Україна разом з усім світом відзначає тиждень грудного вигодовування.
Мамине молоко, зазначають фахівці, найкраще харчування для немовлят, адже має унікальний склад.
Валентина Андреєва, завідуюча 3-м педіатричним відділенням дитячої поліклініки №1: «Це дуже складна біологічна система, будемо так говорити. До складу грудного молока входять жири, білки, вуглеводи, ненасичені жирні амінокислоти, вітаміни, мікроелементи. Також туди входять імунні фактори».
Згідно даних всесвітньої організації охорони здоров’я, грудне вигодовування закладає основу розвитку дитини. Та допомагає сформувати міцну імунну систему.
Валентина Андреєва, завідуюча 3-м педіатричним відділенням дитячої поліклініки №1: «Діти, які вигодовуються грудьми, хворіють менше, ніж діти, які на штучному вигодовуванні. А саме, на хвороби органів дихання, хвороби шлунково-кишкового тракту, цукровий діабет. Також ці діти не хворіють на паратрофію, тобто на лишню вагу. Взагалі, діти, які вигодовуються груддю, у них дуже тісні психоемоційний контакт з мамою, а потім із батьком».
Протягом перших 6 місяців життя грудне молоко повністю покриває всі потреби дитини. Відтак, прикорми рекомендують вводити не раніше ніж через півроку від народження. До коли ж годувати дитину, питання індивідуальне.
Валентина Андреєва, завідуюча 3-м педіатричним відділенням дитячої поліклініки №1: «Про термін завершення грудного вигодовування, жінка вирішує сама. Є такі дітки, які вигодовуються до 3 років. І до 2, і до 1,5. В основному, це 1 рік і 2 місяці, 1,5 року».
Окрім всього, грудне вигодовування корисне і для самої жінки. Воно знижує ризики розвитку серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу, раку яєчників, раку молочної залози, кажуть лікарі. Проте за словами матерів, попри всю природність процесу, їм досі інколи доводиться стикатися з неоднозначною реакцією суспільства на грудне вигодовування в публічних місцях.
Попри все, лікарі запевняють, материнське молоко найцінніший ресурс подальшого розвитку для дитини. Та закликають матерів, які не мають жодних протипоказань, не нехтувати грудним вигодовуванням. А оточуючих всіляко підтримувати годуючих мам.
Валентина Андреєва, завідуюча 3-м педіатричним відділенням дитячої поліклініки №1: «Грудне вигодовування – це найкращий спосіб вигодовування дітей. Я дуже вдячна нашим молодим батькам, особливо чоловікам, за те, що вони в даний час приділяють дуже багато уваги своїм дружинам і своїм дітям».
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: грудне вигодовування, дитина, мама, батьки, «Дитинець»