GOROD.cn.ua

У Чернігові на фабриці навчають швачок з нуля: які умови та підводні камені

Колишні працівниці цегельного заводу, медпрацівниці та офіс-менеджерки зараз - швачки. На чернігівському підприємстві ТК «Стиль» вже рік приймають на навчання з подальшим працевлаштуванням безробітних, які бажають отримати нову професію. Для цього спільно з Чернігівською торгово-промисловою палатою створили школу професійної майстерності – 38 її випускниць зараз працюють на підприємстві. На такий крок пішли через брак кадрів, каже помічниця директора фабрики Юлія Кручко. Навчання триває вісім тижнів.Ті, хто його пройшли, підписують угоду із зобов’язанням відпрацювати на підприємстві два роки.



Світлана Вялько – випускниця школи швачок на підприємстві «ТК-Стиль». Вона працювала на цегельному заводі в Березному. Жінка лишилася без роботи. Каже, що найбільше боялася того, що не зможе працювати швидко і підведе колектив.

«Треба було виконати норму, щоб й іншим давати роботу. Якщо ти менше робиш, так і через тебе хтось менше зробить».

Ще одна випускниця школи – Анастасія. Вона – швачка третього розряду. Вчилася на педагога, потім народила дитину. Про набір до школи випадково прочитала в газеті. Робота на фабриці – перша в її житті. Працювати швачкою, каже, подобається, хоча робота й важка.

«На машині воно не так важко. Дівчата, які працюють на прасці - це вісім годин під ряд потрібно стояти і робити це швидко, і праска важка. І мозолі на руках – це по-любому. В напрузі ноги постійно. І треба бути уважним, і очі болять. Це важка робота, але кому яка подобається. Мені подобається».

Школу професійної майстерності для швачок на підприємстві «ТК-Стиль» відкрили рік тому спільно з торгово-промисловою палатою. Головна причина – брак кадрів, каже президент палати Костянтин Іванов.

Навчання у школі триває 8 тижнів, весь цей час ученицям платять 1250 гривень на місяць. Після завершення навчання – екзамен і подальше працевлаштування. Спочатку платять мінімальну зарплату, каже Лариса Циган віце-президентка Чернігівської торгово-промислової палати, керівниця проекту «Школа трудової майстерності».

«Перший місяць вона не зможе досягти такого ж результату, як швачка яка пропрацювала три і більше роки на підприємстві. Навіть якщо вона у два рази зробила менший план, аніж потрібно, вона мінімальну зарплату отримає в будь-якому разі. А далі вже вона напрацьовує швидкість, і десь другий-третій місяць починають отримувати від шести тисяч і вище».

У цьому цеху виготовляють пальта та сукні для брендів західної Європи та США. Працівниць, які щойно почали працювати відправляють на більш прості процеси.

За рік роботи школи курс прослухали 45 учениць. Залишились працювати - 38. Ті, хто вирішив звільнитися, за умовами угоди мають сплатити підприємству компенсацію - 10 тисяч гривень.

«Фізична особа бере на себе обов’язок відпрацювати два роки на підприємстві, а юридична особа бере на себе обов’язок витратити певні кошти, аби надати цю кваліфікацію», - сказав Дмитро Іванов.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ТК «Стиль», швачки, UA: Чернігів