GOROD.cn.ua

Півгодини та з відеофіксацією: як тепер здають практичні іспити з водіння у Чернігові

Мінімум 10 хвилин їзди на майданчику та 20 хвилин по місту разом з інструктором та екзаменатором. За такими правилами тепер приймають практичні іспити для отримання посвідчення водія у Чернігові. Про це Суспільному сказав адміністратор територіального сервісного центру Валерій Радченко. Також відтепер відеофіксація практичного іспиту обов’язкова. Як реагують учні автошкіл на нововведення – дізнаєтеся з сюжету.



Розпочинається практичний екзамен з водіння. Всі деталі фіксуються на відеореєстратор. Починаючи з 17 липня, відеофіксація стала обов’язковою на іспиті з водіння, каже Валерій Радченко, адміністратор територіального сервісного центру МВС.

«Якщо раніше людина мала право відмовитись від відеофіксації практичного іспиту, то на сьогоднішній день її відмова не приймається. І така людина до практичного іспиту просто не допускається».

На спецмайданчику камера знімає автомобіль зовні, щоб було видно усі помилки майбутнього водія, каже адміністратор Ігор Пархоменко. Це перший етап екзамену.

«На майданчику у нас додатково обладнані світлофори. Тобто, іде максимальна імітація руху по місту. На світлофорах ми можемо оцінити безпосередньо зупинку ТЗ перед світлофором і також початок руху після дозволяючого сигналу», - говорить адміністратор територіального сервісного центру МВС Ігор Пархоменко.

Практичний іспит на майданчику має тривати мінімум 10 хвилин. За цей час учень має виконати всі вказівки екзаменатора та зробити не більше трьох помилок. Одна груба помилка – проїзд на червоне світло, або перетин суцільної лінії, означає, що екзамен не складений. Якщо перший етап на майданчику пройдений успішно, учня допускають до другого – поїздки по місту. За нововведеннями вона має тривати не менше 20 хвилин. Тут камера фіксує всі дії учня всередині автомобіля. Правило трьох помилок діє і тут.

«По місту допускається три особи. Сидить інструктор на пасажирському місці, ззаду сидить екзаменатор. І особа, яка здає іспит сідає безпосередньо за кермом. І виїжджаємо в місто», - каже Ігор Пархоменко.

Кожен іспит займає більше півгодини часу. Раніше за день в середньому екзаменатори приймали до 30 учнів. Зараз - максимум 16.

Завдяки відеофіксації, каже Валерій Радченко, модна буде оскаржити результати практичного іспиту. Протягом трьох днів після екзамену можна подати заяву до сервісного центру, щоб вам надали відео з іспиту. Протягом десяти днів можна оскаржити дії екзаменатора через суд.

Валерій Радченко зазначає, уся відповідальність покладена на екзаменатора.

«Він повинен перед початком відеозйомки перевірити справність фіксуючих засобів, також налагодити дату, тобто, щоб усе було у відповідності. І ця уся відеозйомка зберігається протягом трьох місяців».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Валерій Радченко, водійські права, UA: Чернігів