Концерти гуртів «Latin Legacy», «Хмарно з проясненням», «Колір», «Кінопоказ», фотовиставка чернігівки Ольги Коваль, благодійна акція «Добра барахолка», розмовник, дитячий майстер-клас, - ось такими були два дні на «Зеленій сцені».
У неділю фестивальну програму продовжили літературні читання. До нас завітав автор 20 книжок Анатолій Дністровий. Відомий письменник привіз свіжу книжку «Б-52», про Київ у період між двома революціями, та бестселер «Пацики». У цьому романі письменник зафіксував останні роки комунізму у його рідному Тернополі.
Анатолій Дністровий, письменник, поет, художник: «Я взагалі у своїй романістиці люблю давати такий певний зріст часу, щоб він якось пізнавався. Бо плин дуже швидкий і все змінюється, соціум неймовірно сильно змінюється і хочеться, тому хочеться робити такі елементарні археологічні розкопки».
Роман «Пацики» Дністровий написав через 15 років після подій, що відбувалися у спальних районах Тернополя. Зокрема, уперше на сторінках книги згадується історія про те, як у ресторані пацани погасили відомого гастролера за те, що його цуценя їло за столом з тарілки. Ним виявився Валерій Леонтьєв.
Анатолій Дністровий, письменник, поет, художник: «Нашим хлопцям це не сподобалося, вони йому зробили зауваження. До нього не дійшло, тому вони його в тому ресторані й потушили відразу. Це був такий цікавий факт».
Протягом останніх років «Пацики» видавалися тричі. По цьому роману студенти писали курсові та дипломні роботи. Книжка увійшла до 10-ки найкращих, за версією інтернет опитування BBC.
Анатолій Дністровий, письменник, поет, художник: «В своєму літературному аналізі я опираюсь на те, що є в полі зору. Те, що мені притаманне, з точки зору носія свідомості. Умовно кажучи, те, що я бачив, те, що я знаю, і відповідно я цей матеріал брав. Не обов’язково бути якимось бригадним чуваком, щоб писати про бригадних чуваків. Письменник – це така дуже цікава субстанція, яка завжди перебуває ніби трішки збоку процесів».
Молодіжну трилогію про 90-ті автор завершив романом «Тибет на восьмому поверсі». Дія відбувається у Ніжинському університеті та його гуртожитках. Саме під час навчання у Ніжині Анатолій Дністровий почав займатися літературною творістю.
Анатолій Дністровий, письменник, поет, художник: «Для мене це такі дуже стратегічні області – Тернопільська і Чернігівська. Я їх в принципі і найкраще знаю, бо я рибалка, рибалю відповідно дуже часто на Десні, а також в Тернополі. Це мої дві маленькі батьківщини, як б так сказав».
Зустріч з письменником була щирою та пізнавальною.
Наступна «Зелена сцена» планується з 10 по 12 липня.
Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.