25 квітня вдень згоріла одна з п’яти землянок музейно-меморіального комплексу «Лісоград», котрий в п’яти кілометрах від села Єліне Сновського району. На місці землянки тепер яма.
Музейно-меморіальний комплекс партизанської слави «Лісоград» був створений у 2009 році. З 2011 він став філією Чернігівського історичного музею імені Тарновського.
— Там чотири експозиційні землянки. І одна адміністративна для охорони. На жаль, вона вигоріла вщент, — каже Сергій Лаєвський, директор історичного музею.
— Сергію Лазаревичу, відомо, чому згоріла?
— Поки що ні. Я дуже хочу знати причину. Там був охоронець.
— Він як пояснює?
— А ніяк. На сьогодні ДСНС не має права проводити розслідування. Цим займається поліція.
Щороку «Лісоград» приймає від 5 до 7 тисяч відвідувачів. Квитки для дорослих по 10 гривень, для дітей п’ять. Однак такі низькі ціни комусь здаються високими. Сімдесят відсотків відвідувачів — пільговики, для них екскурсії безкоштовні. Це місцеві жителі, діти з малозабезпечених родин, учасники бойових дій. «Лісоград» облюбували, як місце проведення пам’ятних заходів.
* * *
В облуправлінні Держслужби з надзвичайних ситуацій назвали попередню причину пожежі — порушення правил експлуатації печі.
Тим часом по області за останній тиждень горіло 111 разів. Тридцять пожеж сталося у житловому секторі, в наслідок яких дві людини загинули, одна травмована. 72 — у природній системі. Щодня трапляється щонайменше п’ять загорань сухої трави. Лісові пожежі приборкані. Тільки біля села Смолин Чернігівського району димлять торф’яники. Вони горять з 14 квітня.
Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №18 (1772), 30 квітня 2020 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.