Пятница, 1 Мая 2020 19:16 | Просмотров: 2555
Об’єднуються у групу у соцмережах, щоб врятувати бджіл. Так зробили у Новгород-Сіверському районі. Туди, окрім пасічників, додають органи місцевого самоврядування, всіх аграріїв району та службу дерспоживнагляду. В групу надходитиме вся інформація про обробки полів, і бджолярі зможуть вчасно зреагувати і врятувати пасіки.
Господар пасіки Анатолій Павлюк показує в жмені мертвих бджіл.
«Ось біля кожного вулика.»
Чоловік перевіряє бджіл у вуликах.
«Бджоли мало. Тут повністю було заселено бджолами. Зараз малувато, звісно.»
Комахи до вуликів повертаються і падають.
«Ось вона підлетіла, вона ще жива, але вона вже вражена отрутою. Вже не підніметься.»
Про загибель бджіл пасічник дізнався зранку від односельця.
«Вранці зателефонував товариш, також пасічник Ішутко Федір Петрович: «Подивись біля вуликів». Ну я швидко вийшов – точно, є… І біля кожного вулика. Ну де сильніша сім’я, там більше загиблих, де слабша – менше. Причина – це лише обробіток полів.»
В селі Троїцьке 10 бджолярів. Зі скаргами, про масову загибель бджіл, до сільради звернулись восьмеро.
«Загибель бджіл дуже і дуже велика. З’ясовуємо факти, чому і від чого. Можливо протрава інвесторами нашими, можливо, але до вчорашнього дня таких випадків не було і з бджолами було все добре», - каже Троїцький сільський голова Василь Прачик.
Щоб пасічники вчасно дізнавались про обробіток полів отрутохімікатами, в Новгород-Сіверському районі створюють групу в вайбері. Її потім планують продублювати в інших мессенджерах, каже голова Гільдії медоварів Чернігівської області Віталій Кром. В групу входитимуть пасічники, аграрії, представники місцевого самоврядування та служби держпродспоживнагляду. На даний час у групі 40 учасників.
«Щоб пасічники в цій групі бачили наперед інформацію, коли це все буде проводитись на всій території нашого району. І могли вчасно якісь заходи вжити для кочівлі, для перевозки бджіл», - пояснює голова ГО «Гільдія медоварів Чернігівської області» Віталій Кром.
Натепер прямої комунікації аграріїв з пасічниками немає, повідомлення про обробку полів препаратами надходять до сільських рад. Цього не достатньо, каже Віталій Кром.
«У нас землі однієї сільської ради знаходяться біля населених пунктів іншої сільради. І сільради між собою не мають комунікацій. А ця група дозволить дізнатися, поблизу яких населених пунктів проходить обробка.»
Головний аргоном підприємства «Новгород-Сіверські аграрні інвестиції» каже, в групу додалися.
«Попереджати, звісно, потрібно. Але ж і аграріїв треба попереджати, де знаходяться пасіки. Ми зі своєї сторони попереджаємо сільські ради при виїзді на поля за день, за два. В принципі, група потрібна, щоб спілкуватись між собою. Будемо знаходити спільну мову, будемо співпрацювати.»
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: бджоли, пасіка, Анатолій Павлюк, UA: Чернігів