Через карантин міграційна служба внесла корективи в роботу. Обслуговують, якщо потрібно:
• оформлення нового паспорта замість втраченого або викраденого;
• оформлення ID-картки у разі невідкладної необхідності для отримання адміністративних та фінансових послуг;
• вклеювання фотокарток до паспорта-книжечки.
Якщо вам терміново треба паспорт, аби звернутися за соцдопомогою, оформити субсидію, влаштуватися на роботу і т. д., йдіть і вас приймуть. Перед цим зайдіть на сайт служби (Управління міграційної служби в Чернігівській області) там є розклад прийому по всіх районах (день, час, коли вихідний). Немає інтернету — дзвоніть на їх гарячу лінію у Чернігові: (0462) 66-61-85. У разі не терміновості не приходьте, нікого за прострочку не каратимуть.
Для отримання ID-картки необхідно протягом місяця особі, яка досягла 14-річного віку, звернутися до міграційної служби. При собі мати оригінали свідоцтва про народження ідентифікаційний код (його беруть у податковій), довідку про реєстрацію місця проживання (прописку)?
Також з дитиною має прийти один з батьків, надати свій паспорт. У разі, якщо представником підлітка є опікун, піклувальник — паспорт та інші підтверджуючі документи:
Працівники міграційної служби під час прийому роблять цифрове фото та беруть відбитки пальців. Тут же скануються всі потрібні документи. Залишається лише чекати виготовлення ID-картки. Оформлення та видача паспорта для 14-річних — безкоштовні.
Перша ID-картка видається на 4 роки, до 18 років. Наступне оформлення вже платне. Потім картку треба буде поновлювати через кожні 10 років.
Законодавство України не визначає кінцевої дати чинності паспортів-книжечок. їх обмін на ID-картки тільки за бажанням.
Також ID-картка видається у випадках, коли сталася втрата, крадіжка, псування
старого або зміна прізвища або інших даних. Не терміновий пластиковий паспорт обійдеться 345 гривень, терміновий — більше чотирьохсот.
Крім того, паспорт-книжечка обмінюється на ID-картку, якщо власник не вклеїв фото в паспорт протягом одного місяця-після досягнення 25 чи 45 років.
Закордонні паспорти нині видають тим, хто подав заяву раніше. Новий роблять лише: для виїзду за межі країни у зв’язку з нагальною потребою в лікуванні, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном.
Закордонний паспорт оформлюється дітям від народження строком на 4 роки, громадянам віком від 16 років — строком на 10 років. Сканування відбитків пальців рук дітей роблять з 12 років. Не можна мати більше двох діючих закордонних паспортів.
У разі оформлення протягом 20 робочих вартість 682 гривні. Терміновий (протягом 7 робочих днів) 1034 гривні.
Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №17 (1771), 23 квітня 2020 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: паспорт, ID-картка, «Вісник Ч», Валентина Остерська