Четверг, 23 Апреля 2020 12:06 | Просмотров: 6028
13 квітня до реанімаційного відділення КНП «Ніжинська ЦМЛ ім. М. Галицького» доставили хлопчика, 2013 року народження, якого за кисть вкусила чорна гадюка. Пригода трапилася в заболоченій ділянці села Володькова Дівиця.
Під час звернення до лікарні хлопчик перебував у стані середнього ступеню важкості та потребував невідкладної допомоги, що була надана в умовах реанімаційного відділення. Повідомляє в соцмережі Ніжинська міськлікарня.
Нині з юним пацієнтом усе добре. Після проведених кількох днів лікування в умовах реанімаційного відділення він у задовільному стані виписаний додому.
У повідомленні також йдеться, що за останні роки відзначається збільшення кількості гадюк в навколишньому середовищі, частіше почали бачити їх у населених пунктах, збільшилася також і кількість звернень громадян із приводу укусів гадюк. Проте плазуни зазвичай не нападають, але, захищаючись, можуть вкусити.
Тяжкість отруєння після укусу залежить від виду гадюки, пори, віку людини, глибини та місця укусу. Найнебезпечніші укуси – в обличчя, шию, грудну клітку. Менш небезпечні укуси в руки та ноги. Після зимової сплячки отрута гадюки особливо токсична, концентрація отрути вища в голодної гадюки. На місці укусу гадюки залишаються дві кровоточиві ранки, це сліди від двох отруйних зубів, відзначається набряк, біль, відчуття напруження в зоні укусу, потерпілий відчуває загальну слабкість, нудоту, блювоту, головний біль, головокружіння, відчуття страху, задухи, серцебиття, характерні падіння артеріального тиску, судоми, порушення свідомості.
Укушені гадюкою потребують невідкладної медичної допомоги, а саме:
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: Володькова Дівиця, чорна гадюка