Вторник, 31 Марта 2020 08:55 | Просмотров: 2536
Майже вдвічі більше, ніж торік, пожеж, спричинених займанням сухої трави, сталося цього року на Чернігівщині. Про це сказав речник управління ДСНС в області Олександр Івченко. В цих пожежах від початку року загинули двоє людей.
Майже всі займання сталися через необережне поводження з вогнем і спалювання сухої трави. Одна із найбільших пожеж, сказав Олександр Івченко, сталася в суботу у Баранівці, що в Семенівському районі. Там через підпал сухої трави згоріли 7 хат, вогонь пройшов 20 гектарів територій. Деталі – в сюжеті Олексія Коцебчука.
У Баранівці пожежа, яка почалася через спалювання сухої трави, знищила хати, хліви, паркани, садові дерева. Рештки будівель тліють і досі.
Ольга Макаревич-Пархоменко, власниця будинку, що згорів, каже: «Позавчора, коли вогонь йшов моєму братові подзвонили, сказали, що цей куток наш горить увесь».
Згорів батьківський дім жінки. Його використовували як дачу.
«Рідний брат приїхав з Чернігова. Він хотів тут приїжджати і жити. Але уже нікуди приїжджати і ніде жити», каже власниця будинку.
Микола Макаревич - брат Ольги, приїхав забрати, що лишилось цінного після пожежі - обгорілий металобрухт. Чоловік розповідає:
«Мої батьки тут будували. Все робили. І така праця батьківська, шкода, пропала».
Згорів цілий куток Баранівки - 7 хат.
Рятувальників у Баранівку викликала Тетяна Зикова. Каже, коли телефонувала, ще горіла трава. Пожежники приїхали за годину. За цей час вогонь дістався до хат.
Речник управління ДСНС в області Олександр Івченкокаже, в пожежах, що виникли через спалювання сухої трави, від початку року загинули двоє людей.
«У порівнянні з минулим роком, на цей самий період, 30-го березня в області виникло 253 пожежі, що майже в два рази менше, ніж на сьогоднішній день. На сьогоднішній день площа, пройдена вогнем, склала майже 1300 гектарів.
За спалювання сміття та сухої рослинності передбачається адміністративна відповідальність на громадян у вигляді штрафу у розмірі від 170 до 340 гривень. А, відповідно до Кримінального кодексу, статті 254, також карається як адміністративно, так і кримінально, у вигляді позбавлення волі строком до 10 років».
Лише за минулу добу вигоріло 92 гектари у 17 районах області. Такі пожежі шкодять не лише людям, а й природі - рослинам, комахам, птахам, тваринам, каже кандидат біологічних наук Юрій Карпенко:
«Горить все живе, що може знаходитися в сухій минулорічній листві, в траві. Насамперед, знищується структура ґрунту, органічні речовини, мікрофлора ґрунту, вона за впливу високих температур, просто згоряє. Ми втрачаємо родючість ґрунту.
Для рослин – згоряють коріння, згоряють насіння, згоряють верхівкові бруньки, які, можливо, дадуть ту траву, те сіно, яке з’являється в цьому році. Серед комах велика біда – це знищуються личинки, знищуються дорослі комахи, імаго, знищуються ті істоти, які потрапляють на поверхню ґрунту. Для хребетних тварин – теж велика біда. Згоряють пташині гнізда, згоряють маленькі зайченята, згоряють полівки, згоряють інші істоти, які є частиною природних лучних, лісових, інших екосистем.
Для людини, насамперед, – це забруднення атмосферного повітря.
Людина може задихнутися цим димом, який утворюється внаслідок масового загорання трави».
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.