GOROD.cn.ua

Троє чернігівських дітей перемогли на Всеукраїнській олімпіаді із ментальної арифметики

Усно рахувати приклади із багатозначними числами на швидкість і при цьому розказувати вірші або виконувати гімнастичні вправи. Це вміють робити переможці Всеукраїнської олімпіади із ментальної арифметики – 3-є чернігівських дітей повернулися з нагородами з останньої, яка пройшла минулими вихідними в Києві. Наша знімальна група бачила, як проходять їх тренування.



«Мене звати Ферра, мені 5 років. Я рахую двозначні на швидкості 1 секунда – 10 дій і виконую одночасно гімнастичні вправи з віршем», - розповідає дівчинка.

Ферран Любинська
займається гімнастикою та півроку – ментальною арифметикою. Вправи з обох своїх захоплень поєднала, додала читання вірша і зайняла перше місце на 3-й Всеукраїнській олімпіаді з ментальної арифметики.

А це - Ярослав Івашко та Богдан Марченко. Ярослав з олімпіади в Чернігів повернувся з першим місцем, Богдан – з другим. Обоє хлопців ментальною арифметикою займаються 2,5 роки.

В ментальній арифметиці діти можуть одночасно із лічбою танцювати, розповідати вірші, малювати або виконувати якісь інші дії. При цьому числа усно складають багатозначні у випадковому порядку. 8-річний Богдан Марченко на олімпіаді на швидкості 0,6 секунди рахував 26 прикладів із віршем.

«Вона розвиває мені пам'ять і я став дуже класно рахувати на математиці в школі», - каже Богдан Марченко.

Мама Богдана Дінара Марченко розповідає: «Він день і ніч, окрім всіх інших гуртків – тренується і тренується».

Ярослав Івашко каже – окрім занять у гуртку, вдома тренується від 15-30 хвилин до декількох годин. Іноді – цілий день.

«І якщо ти чотири дні так тренувався – можна подивитися мультик».

Мама Ярослава Катерина Івашко
каже: «Ми займалися навіть, були такі тижні, що займалися по 4-5 годин. Він дуже змінився – розуміє, що таке відповідальність, навантаження, може свій день розписати».
Під час усного рахунку діти постійно рухають пальцями.

«На таких штуках – називається абакус – на них можна рахувати великі приклади, множення і ділення, а я це собі в умі представляю, як рахую», - пояснює Ярослав Івашко.

«Ментальна арифметика – методика, направлена на розвиток інтелекту. Діти спочатку вивчають рахунок на рахівниці абакус, а потім уявляють її, і тим самим тренують свою голову – 2 півкулі свого мозку. У нас же одна півкуля відповідає за творчість, друга – за логічне мислення. Вони можуть робити кілька дій одночасно», - говорить тренерка з ментальної арифметики Тетяна Ларіна.

5-річна Ферран собі завдання ускладнила і візуалізує рахівницю без допомоги пальців, каже її тренерка Тетяна Гречишнікова: «Є можливість або допомагати собі руками, те що ми механічно виконуємо на абакусі – ми переносимо в уяву і уявляємо, наче у нас в повітрі намальований наш абакус і ми там пересуваємо руками кісточки. Але це можна просто робити у себе у голові».

Ферра у 5 років усно складає і тризначні числа. І вже допомагає рахувати, що попросять, своїм бабусям, каже мама дівчинки.

«Я так дивлюсь, що можна було і раніше віддавати, бо схоплює дуже швидко. Дівчатка вже деякі, подружки, до школи ходить, але до рахунку такого не дійшли щось», - говорить мама Фери Лідія Любинська.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: олімпіада, ментальна арифметика, UA: Чернігів