GOROD.cn.ua

На Чернігівщині визначили 2 госпітальні бази на випадок захворювань на коронавірус

На Чернігівщині визначили 2 госпітальні бази на випадок захворювань на коронавірус. Про це сказав заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Володимир Пулін. Наказ про це в управлінні отримали тиждень тому. Учора увечері Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила надзвичайний стан - кількість хворих у Китаї та ще 20 країнах світу, зокрема, і в Європі, сягнула понад 9,5 тисяч. Померло 213 людей. Такі дані сьогодні озвучив виконувач обов’язків Центру громадського здоров’я України Ігор Кузін. В Україні випадків захворювання досі не фіксували.



Інфекційне відділення другої міської лікарні Чернігова. Його визначили однією з двох госпітальних баз області, де готують палати для хворих на коронавірус.

«Пропускник для медперсоналу. Тут умивальник, тут має бути халат. Потім безпосередньо палата, де перебуває хворий. 3 ліжка. Кожна палата обладнана подачею кисню за необхідності, також у кожній палаті є спеціальна санітарна кімната», - розповідає завідувачка інфекційного відділення Світлана Ворона.

Усього необхідного обладнання поки нема, каже Світлана Ворона.

«Наразі ми тільки подали заявку на оснащення цієї палати, бо там передбачені обладнання і апаратура, що має, перш за все, забезпечити лікування хворих із дихальною недостатністю. Там має бути і апарат штучної вентиляції легень, і подача кисню. Щодо спеціальних захисних костюмів ми теж подали заявку. Зараз у нас є 60 протичумних костюмів, які використовують для роботи з особливо небезпечними хворобами».

Друга госпітальна база Чернігівщини – інфекційне відділення обласної дитячої лікарні. Там приймати хворих із коронавірусом готові, каже завідувач Андрій Морозов.

«На перший поверх зможемо дітей прийняти. Скільки буде потреба, стільки будемо й приймати. Є апарат, який штучно забезпечує киснем, у нашому відділенні теж знаходиться, і засоби індивідуального захисту для персоналу також у нас є. І буде ще щось закуповуватись, якщо буде в цьому потреба».

Заступник начальника обласного управління охорони здоров’я Володимир Пулін каже, поки госпітальних баз в області дві. За потреби їх кількість будуть збільшувати.

«Визначено 2 бригади екстреної медичної допомоги нашого обласного центру, які будуть доставляти цих хворих із підозрою в ці медичні заклади. Ми маємо певну кількість засобів індивідуального захисту, бо готувалися колись до еболи. Засоби індивідуального захисту ті ж самі, вони лишилися, є певний запас. Крім того, в кожній лікарні є апарати штучної вентиляції легень, інтубаційні трубки, те, що передбачено наказом Міністерства.

Якщо будуть великі надходження, ми, на жаль, не витримаємо. У нас не вистачить ні обладнання, ні дез засобів, ні медикаментів на лікування. Тому ми написали нашу потребу до Центру громадського здоров’я. Не знаємо, як буде».

Зі слів Володимира Пуліна, лабораторну діагностику в Чернігові не робитимуть – лише в Києві. Нині в Україні чекають на тест-системи для виявлення коронавірусу.

«Планується, що перша поставка буде одного комплекту, який розрахований на 100 досліджень і ця тест-система буде залишатись на національному рівні, в національній референт-лабораторії. Коли ми зможемо отримати наступні поставки, то ми зможемо їх розподіляти на регіональному рівні, якщо в тому буде потреба. Наразі в нас достатній лабораторний потенціал, який необхідний для того, щоб виключити будь-яку респіраторну вірусну інфекцію, і у випадку крайньої підозри ми будемо використовувати референс-лабораторію ВООЗ», - каже в.о. генерального директора Центру громадського здоров’я МОЗ України Ігор Кузін.

Кількість хворих у Китаї та ще 20 країнах світу сягнула понад 9,5 тисяч, померло 213 людей. Такі дані сьогодні вранці озвучив Ігор Кузін. В Україні випадків захворювання поки не фіксували. Що саме означає запровадження надзвичайного стану - пояснив Голова Представництва ВООЗ в Україні, доктор Ярно Хабіхт.

«Ми, ВООЗ, взаємодіємо з нашими партнерами в розробці вакцин, діагностичних заходів. Якщо маємо підозрілий або підтверджений випадок, мусимо повідомити про нього протягом 24-х годин. Це стосується лікарів, які працюють із пацієнтами. ВООЗ не рекомендує обмежувати подорожі й торгівлю», - говорить голова представництва Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні Ярно Хабіхт.

Чернігівці, які зараз живуть у Китаї, розповіли таке.

Артем Бабіч
живе в місті Циндао провінція Шаньдун.

«Всі, в основному сидять вдома. На вулицях дуже мало людей, всі носять маски, перевіряють температуру в метро, в аеропортах».

Олег Ніколаєнко живе в місті Усі провінція Джиангсу.

«В усіх торгівельних центрах на вході є дезінфікуючі засоби, також є спеціальні люди, які перевіряють температуру відвідувачів в торгівельних центрах. Наразі я не бачу ніякої паніки, хоча ми бачимо, що людей на вулицях дуже мало. Більшість закладів закрита,але в першу чергу, це зумовлено тим, що китайці святкують в ці дні Новий рік».

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: госпітальна база, коронавірус, лікарня, Китай, Світлана Ворона, Володимир Пулін, UA: Чернігів