Спеціальний утримувач для мобільного телефону, приєднаний до лікарняного ліжка, аби не напружуватися, щоб дістати мобільник чи тримати у руках, — подарунок від товариша 31-річному Сергію Максименку, старшому сержанту Поліції охорони. Сергій після трьох днів реанімації нарешті у палаті хірургічного відділення Ніжинської міської лікарні. Лице трохи бліде, бо втратив чимало крові.
Сергій Максименко у лікарні
Сергій раніше служив на Київщині, а тоді любов привела до Ніжина. Їхній з дружиною Юлею доньці 2,5 року. Кілька місяців тому чоловік хотів перевестися з Поліції охорони до Ніжинського міськрайвідділу. Не відпустили. Сумлінні співробітники всюди потрібні.
— Якраз був на службі, коли о 10.40 ранку повідомили, що в одному з будинків на Гуньках (район Ніжина) спрацювала сигналізація. Ми з водієм помчали туди. Це приватний сектор. Прибули за вісім хвилин. Ми у двір, а там чоловік тікає городами. Я кричу: «Стій, зупинись», — згадує події 11 січня Сергій Максименко. — А він біжить. Стріляти я не став, хоча був озброєний.
Догнали його, а він розвертається і на мене. Я рукою ставлю блок. Та він блискавично б’є мене у лівий бік. І враз кров. Ми з напарником Сергієм Гайдуком схопили його, скрутили, наручники наділи. Він матюкається, кричить: «Ви ще узнаєте, кого прийняли». Викликали «швидку допомогу», слідчо-оперативну групу. Напарник обробив мені рану. Я затис її бинтом.
Хазяйка будинку прийшла. Була вражена. Якби вона з’явилася на кілька хвилин раніше за нас, він міг її порізати.
— Сергію, хата когось з високопосадовців, що під охороною?
— Старий дерев’яний будинок. У жінки є інше житло. В це вона лише навідується.
— Як почуваєтеся?
— Рана трохи тягне.
Юлія Максименко
— Операція тривала три години. Ніж зачепив сальник і сітку кишківника. Якби удар прийшовся у правий бік, попало б у печінку, — долучається до розмови дружина Сергія Юля. — За шість днів десять тисяч гривень пішло на лікування. Я в декреті. Грошей немає.
— А начальство хіба не допомогло, напад же стався при виконанні?
— Поки що ніхто з керівництва не провідав чоловіка, фінансово не допоміг, — зітхає Юля.
— З роботи сказали чеки збирати, потім компенсують. Колеги з Прилук зібрали гроші, друзі підтримують, — уточнює Сергій.
— А та жінка, чия хата?
— Як тільки Серьожу перевели з
реанімації, приходила. Гостинці принесла, вклонилася йому і дякувала. Казала, що він їй життя врятував.
— Сергію, часто доводиться ризикувати життям?
— Усяке трапляється. Було, виїхали на виклик до банкомату «Ощадбанку», його намагалися зламати і викрасти гроші. Спрацювали оперативно. Злодюги втекли за секунди до нашого приїзду, кинули різак.
Пораненому поліцейському ще тривалий час потрібно лікуватися. Гроші потрібні зараз.
Спитала ніжинське начальство Сергія Максименка. Поточнили: «Згодом лікування компенсують. Щодо премії і заохочення — це має вирішити вище керівництво Поліції охорони».
Різником виявився 42-річний Юрій Біда з Київщини. Ніжинський міськрайсуд на час слідства відправив його у Чернігівський СІЗО.
За посягання на життя співробітника правоохоронного органу Біді загрожує довічне ув’язнення. Також відносно нього відкрито кримінальне провадження за крадіжку. Адже він устиг розбити вікно у будинку і поцупив ключі. До того ж, підозрюється у двох вбивствах, за які його розшукує поліція Фастова (Київська область) та Кременчука (Полтавська).
Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №4 (1758), 23 січня 2020 року
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.