GOROD.cn.ua

Стало відомо, кого саме підозрює САП та НАБУ у розтраті державного майна

Новина про те, що чернігівський підприємець, діючи в зговорі з колишнім заступником Міністра оборони завдав збитків державі на 32 мільйони гривень швидко облетіла все місто. Але хто ж той загадковий чоловік – ніде не повідомлялось.

Потягнувши за ниточки, нам вдалося дізнатися, що мова йде про Сергія Геннадійовича Масленнікова, колишнього депутата міськради 6-го скликання та засновника "Група компаній Магр", що включає в себе підприємства - "Магр", "Магр-Т", "УкрТехМаш". Надійне джерело Gorod.cn.ua з правоохоронних органів цю інформацію підтвердило.

Окрім зазначених вище компаній Масленіков значиться в керівниках таких компаній, як ТОВ «Конторг», ТОВ «Інспецпром» та ПП «Магр Авто». Ці компанії фігурують в рішення судів, по кримінальним справам, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України навесні 2019 року.





Саме приміщення ТОВ «Інспецпром» фігурують на фотографіях, які надала СБУ для оприлюднення в ЗМІ. На сайті компанії вони значаться, як тара для боєприпасів та інших виробів воєнного призначення.

Саме цю тару у березні 2019 року у ТОВ «Інспецпром» замовив Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів на суму майже 2.5 млн. гривень. Крім тари у «порошенківців» з Чернігова ДК «Укроборонпром», до якого входить ДержНДІХП замовив деталі до гранатометів на 13 млн. гривень, про що писали «Наші гроші» навесні минулого року.

На сайті ТОВ «Інспецпром» казано, що підприємство виробляє вироби для авіації, медичне обладнання для гелікоптеру МІ-8, засоби наземного обслуговування, спеціалізовану датчикову апаратуру.







Ми подзвонили по контактному номеру ТОВ «Інспецпром», для отримання коментарів щодо обшуків та звинувачень за ч.5 статті 191. Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна), але на тому кінці дроту секретарка попросила лишити нас свої дані, а коли директору буде зручно він передзвонить.





На фото Сергій Геннадійович Масленніков, фото з сайту svoboda.fm



На фото скляна зупинка, тендер на встановлення яких виграв пан Масленніков. Зупинки розташовані практично по всьому місту, вартість однієї - як півквартири. Із бюджету міста на облаштування зупинок було витрачено 16 мільйонів гривень. А до 2020 року, згідно з програмою розвитку житлово-комунального господарства, планувалося виділити просто фантастичні кошти – ще понад 50 мільйонів, - повідомляє сайт Челайн.

Після цього ми подзвонили на мобільний номер пана Масленнікова, він відповів, що зараз п’ятниця вечір (дзвонили о 16.30) і він відпочиває вдома. На це ми запропонували прийти за місцем його проживання по вул.Єфремова, на що Сергій Геннадійович сказав, що ніяких коментарів з приводу обшуків на підприємстві ТОВ «Інспецпром» давати не збирається.

Тож робимо висновок, що не зважаючи на гучне викриття, де фігурує сума аж у 32 мільйони гривень, Сергій Масленніков не в СІЗО, а підприємство, що розташоване за адресою м.Чернігів, вул.Широка 2 працює в штатному режимі.

У відкритих джерелах нам вдалося знайти дещо цікаве про ТОВ «Інспецпром». Виявилось, що обшуки за місцем проживання Масленнікова у будинку в Олександрівці, який записано на дружину Масленнікову Людмилу Глібівну, 1964 р.н проводились у кінці серпня 2019-го року. Санкцію на це 22.08.2019 надав слідчий суддя Московського районного суду м. Харкова Кононенко Т.О. В ході обшуку правоохоронці вилучили 3 мобільних телефони без сімкарт, CD-R диск Verbatim 700 MB в паперовому конверті з написом «Масленников»; кошти в сумі: 6300 Євро, 6 700 доларів США, 120 000 гривень. Місцем зберігання цього майна призначили Територіальне управління Державного бюро розслідувань у місті Полтаві за адресою: м. Полтава, вул.Соборності, 37.

В обґрунтування одного зі своїх клопотань слідчий Першого слідчого відділу СУ ТУ ДБР у м.Полтава Кривобок Ю.А. надавав наступну аргументація:
Відповідно до матеріалів досудового розслідування 28.12.2018 між Державним науково-дослідним інститутом хімічних продуктів код ЄДРПОУ 14015318 та ДП «УЦ «Безпека» код ЄДРПОУ 14315569 укладено договір відповідно до якого, Державним науково-дослідним інститутом хімічних продуктів від ДП «УЦ «Безпека» отримано грошові кошти на розвиток матеріально-технічної бази. У свою чергу ДП «УЦ «Безпека» отримало кошти від Міністерства економічного розвитку та торгівлі України. В подальшому, на виконання даного договору між Державним науково-дослідним інститутом хімічних продуктів та ДП «УЦ «Безпека» між Державним науково-дослідним інститутом хімічних продуктів код ЄДРПОУ 14015318 укладено договір на постачання обладнання згідно з специфікацією, з ТОВ «Конторг» код ЄДРПОУ 38271147.

У ході проведення досудового розслідування отримано висновок аналітичного дослідження від 09.08.2019 № 33/18-28-16-10/14015318 «Про результати дослідження фінансово-господарської діяльності Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів код ЄДРПОУ 14015318 щодо наявності ознак правопорушень, пов`язаних з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму або фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, та/або інших правопорушень за період 01.01.2017 по 30.06.2019».

Відповідно до вказаного висновку, а також відомостей викладених на сайті публічних закупівель prozorro, зокрема за посиланням https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2019-01-23-000745-c між Державним науково-дослідним інститутом хімічних продуктів код ЄДРПОУ 14015318 укладено договір на постачання обладнання згідно з специфікацією, з ТОВ «КОНТОРГ» код ЄДРПОУ 38271147. Так, згідно Єдиного реєстру податкових накладних безпосереднім предметом вказаного договору є постачання промислової техніки, зокрема вимірювальних комплексів, установки «ВОК «Вулкан-2005м», «маятникового коперу Zwick 5113», пресів та інших предметів вказаних у дослідженні. Відповідно до договірних умов ТОВ «Конторг» отримало на власні розрахункові рахунки грошові кошти від Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів, проте відповідно до відомостей викладених у дослідженні ТОВ «КОНТОРГ» не має достатньої для виготовлення даного складного обладнання кількості трудових ресурсів (працює лише 12 працівників), матеріальних ресурсів (вартість основних засобів на кінець 2018 року складає лише 244 тис. грн.), досвіду проектування і виробництва (відсутня реалізація аналогічного обладнання), а також відсутність інформації щодо його придбання на території України та за її межами. Окрім цього, розмір ймовірного завищення вартості «ВОК «Вулкан-2005м» складає понад 500 тис. гривень.






Скріншот результатів тендеру з сайту Прозоро, про який йде мова  в кримінальному провадженны №42019200350000035

Також, в ході досудового розслідування встановлено, що службовими особами Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів у 2019 році в рамках вказаного договору придбано у ТОВ «КОНТОРГ» автомобіль марки «Ford» «Transit» (сума 1050 000, 00 грн.) ймовірно за завищеними цінами. Водночас встановлено, що вказаний автомобіль ТОВ «КОНТОРГ» придбало у ПП «МАГР-АВТО» за суму 893 891, 00 грн.

Окрім цього, в рамках вказаного договору службовими особами Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів у 2019 році придбано у ТОВ «КОНТОРГ» автомобіль марки «Ford» «Ranger» (сума 1031 300, 00 грн.) ймовірно за завищеними цінами. Водночас, встановлено, що вказаний автомобіль ТОВ «КОНТОРГ» придбало у ПП «МАГР-АВТО» за суму 991300, 00 грн.

Водночас, керівником ПП «МАГР-АВТО» та ТОВ «КОНТОРГ» є одна особа (Сергій Геннадійович Масленніков). Також, встановлено, що продаж автомобілів для ТОВ «КОНТОРГ» є нетиповим видом діяльності та враховуючи пов`язаність ПП «МАГР-АВТО» та ТОВ «КОНТОРГ» є підстави вважати, що наявне штучне збільшення вартості вказаних автомобілів.

ЗМІ повідомляють, що в жовтні 2019-го під час обшуків у кабінеті директора Державного науково-дослідного інституту хімічних продуктів Володимира Щербаня, було знайдено 14 тис. доларів і 10 тис. євро. За словами директора, ці кошти його і потрібні йому на лікування в Німеччині.

Прокурор військової прокуратури Сумського гарнізону Центрального регіону України капітан юстиції Лисенко Д.О. в рамках кримінального провадження №42019200350000035 від 30.03.2019 просив суд надати доступ до банківських рахунків і низки документації, яка мала відношення до махінацій Володимира Щербаня з різним підприємствами в тому числі з чернігівськими, в результаті яких державі завдано збитку на суму 917 726, 47 грн. Слідчий суддя капітану Лисенко тоді відмовив.

В цьому клопотанні Лисенко вказана ще одна назва підприємства, керівництво якого слідство підозрює в змові з Щербанем, а саме ТОВ "Українські технології машинобудування", яке знаходиться за тією ж адресою, що і ТОВ «Інспецпром» - Чернігів, Новозаводський р-н, вул. Широка, буд. 2, в засновниках – дружина Масленікова, а директор Ткаченко Олександр Андрійович - депутат Деснянської районної у місті Чернігові ради 7 скликання. Ткаченко 1998 році разом зі своїми партнерами заснував науково - виробниче об`єднання «Група компаній «МАГР».





Ткаченко та Масленніков за інформацією сайту Монітор - були кординаторами благодійного фонду «Поліський оберіг», який має пряме відношення до діючого мера Владислава Атрошенка.



У зверненні до суду Лисенко Д.О. від 20.09.2019 говориться:

Відповідно до матеріалів кримінального провадження встановлено, що суб`єкти господарської діяльності, задіяні у вказаній вище злочинній схемі, а саме: Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів код ЄДРПОУ 14015318, ТОВ «Конторг» код ЄДРПОУ 38271147, ПП «МАГР-АВТО» код ЄДРПОУ 36655156, ТОВ «Інспецпром» код ЄДРПОУ 39791716, ТОВ «Українські технології машинобудування» код ЄДРПОУ 32194594, ТОВ «Завод Реммаш» код ЄДРПОУ 35841616, ТОВ «Альгира» код ЄДРПОУ 38626309, ПП «Галиш» код ЄДРПОУ 33985852 мають відкриті банківські рахунки у банках та банківських установах.
І суддя знову відмовив капітан юстиції Лисенко Д.О. у доступі до банківських рахунків зазначених фірм.


Як бачимо, слідство по справі триває вже не перший місяць, але через впертість суддів санкції на обшуку та доступ до документів вдається добувати зі скрипом.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Масленніков, ТОВ «Інспецпром», Укроборонпром, розтрата