Четверг, 23 Января 2020 09:43 | Просмотров: 5224 | Обновлено 24 Января 2020 20:42
Першу з 4-ох ялин з-під видавничого комплексу «Десна» у Чернігові пересадили до підніжжя Катерининської церкви. Процес тривав з 11-ї до 17:30.
11:30 ранку. Подвір’я видавничого комплексу «Десна» у Чернігові. Працівники будівельної компанії «Укрсівербуд» готують 40-річну ялину до пересадки звідси до підніжжя Катерининської церкви.
Рішення про пересадку чотирьох ялин ухвалили на засіданні виконкому міської ради 16 січня. Зі слів начальника комунального підприємства «Зеленбуд» Романа Старікова, дерева розташовані біля будівельного майданчика та заважатимуть під час зведення багатоповерхівки.
Роботи виконують за рахунок забудовника – компанії «УкрСіверБуд». Для пересадки використовують спеціальну техніку для пересадки великогабаритних дерев. Викопували ялину почали близько першої.
О другій на майданчик приїздить поліція. Її викликав правозахисник з Чернігова Олександр Гашпар. Каже, переносячи ялинки забудовник виконує підготовчі роботи на будівельному майданчику, на що не має відповідних дозволів.
«Ці ялинки не можна пересаджувати без відповідних дозвільних документів. Їх наразі немає. Ані у забудовника, ані у підприємства «Чернігівбудінвест», якому виконком позавчора надав дозвіл на пересадження цих дерев».
«Забудовник, я так розумію, пішов на випередження, бо я подав заяву в адміністративний суд про забезпечення позову щодо зупинення рішення виконавчого комітету, і вчора подав заяву про порушення містобудівного законодавства в управління державного архітектурного контролю Чернігівської міської ради».
Заступник директора компанії «УкрСіверБуд» Володимир Сахненко каже, всі дозвільні документи, у тому числі на пересадку зелених насаджень, компанія має.
«Є рішення виконкому міської ради, на підставі якого отриманий дозвіл. На виконання цього виду робіт на сьогоднішній день всі необхідні передбачені чинним законодавством дозвільні документи – в наявності. Про що мала можливість пересвідчитись наша національна поліція. Викликав їх Олександр – перевірили, сказали – добре, дякуємо, до побачення».
За словами речниці поліції області Юлії Ковтун, на місце приїхала Державна служба охорони та дільничний. Представники забудовника надали правоохоронцям пояснення та документи, однак поліція проведе більш детальну їх перевірку.
Понад годину витратили на підготовку викопаного дерева до транспортування. О пів на четверту у супроводі поліції її повезли на нове місце.
Кандидат біологічних наук Юрій Карпенко каже, за умови дотримання технології пересадження може пройти успішно, - погода для цього наразі сприятлива. Надалі важливо рослини ретельно доглядати.
«Це температури близькі до нуля, тобто, коли вночі десь від 0 до -2, це температури, коли хвойні припиняють ріст. Вони починають активно рости, коли температура сягає 15 градусів. Після пересадження, зокрема, в ранньовесняний та початково літній період, щоб рослини мали достатню кількість зволоження, щоб вони могли протидіяти вітру, щоб рослини мали обробку проти шкідників і можливість обробки органічними чи біологічними мікродобривами».
Загалом пересадка ялини тривала близько 6 годин. Роман Старіков каже, напевно сказати, чи прийнялася рослина зможуть восени.
«Будуть робити підкормку. Ці роботи будуть проводити близько року. За це також відповідає фірма-забудовник. Взагалі це перший прецедент такий. Було колись – пересаджувалась ялинка, яка росла біля «Мегацентру», але це було давно, і не такою технікою виконувались ці роботи».
Коли пересадять решту дерев, нині не відомо.
Нагадаємо, зі слів виконувача обов’язків начальника КП «Чернігівбудінвест» Олександра Сердюка, в якості гарантії фірма перерахувала 120 тисяч гривень на 1 рік. Ці кошти використають на висадку нових дерев, якщо ялини не приживуться.
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.