Докласти максимум зусиль, аби розпочати реставрацію колишнього кінотеатру Щорса, а нині обласного молодіжного центру, вже цьогоріч. З відповідним проханням до керівництва облдержадміністрації звернувся Чернігівський міський голова під час щотижневої наради в муніципалітеті.
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Прохання до голови обласної державної адміністрації і до відповідальних керівників, хто опікується цим напрямком, все-таки не упустити рік, щоб область почала ремонтні роботи кінотеатру імені Щорса».
Нагадаємо, проєкт модернізації будівлі і створення на її базі хабу соціального партнерства та підприємництва вартістю понад 40 мільйонів гривень ще на початку минулого року підтримав державний фонд регіонального розвитку. Роботи розраховані на 3 роки й мали стартувати восени 2019, однак через помилку в проєктно-кошторисній документації у його реалізації відмовили.
Для Чернігова молодіжний центр – це перспектива організації сучасного простору, платформа для соціального діалогу та бізнес-зутрічей. Відтак залучення людей з області та інших регіонів.
Втім, крім наповнення, це й ще зовнішній вигляд будівлі центру міста. За словами Владислава Атрошенка, об’єкт у нинішньому стані може нести потенційну небезпеку для перехожих. Тому міський голова наголосив на важливості початку відновлення будівлі вже найближчим часом.
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Треба, щоб подивились фахівці і підліпили кришу. Але все одно все зовнішнє оздоблення є реальною загрозою для пішохода. Вся ця ліпнина може не пережити цей рік».
Так, будівля має осучаснюватися, як інфраструктура довкола неї.
Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Якщо ми вже переклали мережі, зроблений верхній шар дороги, зроблений сквер Попудренка, зроблено центральну частину, то бажано б у співробітництві з обласною владою знайти розумні рішення і пришвидшити ремонт».
Власне будівля ремонту не бачила вже давно. За словами директорки закладу Ірини Сімонової, колишньому кінотеатру нині понад 70 років і він потребує ремонту зсередини та відновлення зовні.
Ірина Сімонова, директорка КУ «Чернігівський обласний молодіжний центр» Чернігівської облради: «Будівля була збудована в 1939 році. В період війни це приміщення було зруйноване. І в 1947 році відбудовано наново. В 1962 році відбувся ремонт. І все. Тому цей проєкт наразі дуже важливий. І якраз конкурс Державного фонду регіонального розвитку і є тією можливістю, яку неможна втрачати. Бо інших таких коштів, на мою думку, неможливо».
Від вересня тут вже мали розпочати роботи з реконструкції систем опалення та вентиляції, кафе, санвузлів та заміни вікон. Втім виділені державою 7,5 мільйонів гривень так і не освоїли.
Як напередодні повідомили на робочій нараді в облдержадміністрації, проєкт зупинили, бо документація не відповідала будівельним нормам в частині понять реконструкція і реставрація.
Андрій Подорван, заступник голови Чернігівської ОДА: «Наразі прийнято рішення щодо виключення цього проєкту з переліку тих, які будуть реалізовуватися у 2020 році. І пропонується подати цей проєкт після корегування проєктно-кошторисної документації на наступний 2021, 2022 роки».
Міський голова все ж висловив сподівання, що обласна влада докладе зусиль та знайде можливість не відкладати проєкт на 2021 рік, а зможе розпочати вже цьогоріч. Це було б гарантією того, що його справді реалізують, оскільки наразі він затверджений державою, а що буде у 2021 році невідомо. Все ж мова йде про обличчя міста.
Сюжет телеканалу «Дитинець»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.