Четверг, 16 Января 2020 13:51 | Просмотров: 2046
Щоразу більшої популярності набувають інтернет-магазини, які не поступаються асортиментом фізичним маркетам. Багато чернігівців їм не довіряють, але є чимало містян, які надають перевагу онлайн-шопінгу.
«Зручно. Не треба нікуди виходити. Особливо з маленькою дитиною. Ну, перевірені. Здебільшого накладним платежем. Інколи на картку Приватбанку. Ну, якщо перевірений сайт, то чом би і ні?»
«Коли конкретно купуєш, тоді бачиш, що купуєш. А інтернет таке… Пришлють або не пришлють».
«Я довіряю більше так: подивився, поміряв і купив. – Чого остерігаєтесь? – Шахрайства».
«Що прийде погана річ, зіпсута».
За словами юристів, інтернет-магазини мають таку ж форму господарювання, як і звичайні. Тобто це ті самі підприємці, але в площині онлайн. А замовляючи товар, людина обов’язково укладає договір купівлі-продажу з продавцем.
«Що це на практиці означає? Ви заходите на сайти, обираєте товар. Там вказана ціна. Це публічна оферта. І ви шляхом заповнення певної форми робите замовлення, це означає, що договір укладено і з цього моменту магазин має діяти за порядком, встановленим законом. Насамперед він повинен підтвердити замовлення, а далі ви маєте цей товар отримати із поширенням на вас усіх гарантій», - Олексій Кінебас, юрист.
Аби не потрапити на гачок аферистів, досвідчені юристи радять насамперед звертати увагу на інформацію про фізичну або юридичну особу-підприємця, яка здійснює торгівлю в тому чи іншому інтернет-магазині. Перш за все перевірити код Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.
«У вас як у покупця виникають правовідносини з конкретним суб’єктом господарювання. Інформація про цього конкретного суб’єкта повинна бути вказана на сайті. Ви її повинні почитати. Тоді ви дивитеся, що саме це товариство вам продає. Саме з ним ви укладаєте договір купівлі-продажу. І саме до нього ви будете потім висувати претензії. Якщо такої інформації немає, то взагалі не зрозуміло, з ким ви укладаєте договір і до кого треба буде бігти, якщо виникнуть питання», - Олексій Кінебас, юрист.
Аналогічна інформація може міститися і на сторінках інтернет-магазинів у соцмережах. Закон дозволяє вказувати дані особи, яка здійснює таку підприємницьку діяльність.
«Якщо не роблять цього, то вже на свій страх і ризик покупець взагалі вирішує, що він купує. І тут я раджу з’ясовувати, що ви купуєте, у кого ви купуєте, чи є цей продавець ФОПом. Якщо ви просто перекидаєте кошти на банківську картку, то тут про жодні гарантії, передбачені Законом «Про захист прав споживачів», ми говорити не зможемо», - Олексій Кінебас, юрист.
Але саме з магазинами в соцмережах варто бути особливо обережними, адже частіше вони не зареєстровані офіційно. Тому й перевірити, чи насправді з цієї сторінки продають товар, чи її створили аферисти, неможливо.
Сюжет: Cheline TV
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.
Теги: аферисти, інтернет покупки, юрист, Олексій Кінебас, шахраї, Cheline TV