GOROD.cn.ua

Що думають жителі Чернігівщини про закон з продажу землі?

Верховна Рада підтримала у першому читанні за основу законопроєкт №2178-10 про обіг земель сільськогосподарського призначення. Він передбачає скасування з 1 жовтня 2020 року заборони на відчуження земель сільгосппризначення всіх форм власності.
Відповідне рішення підтримали 240 народних депутатів. Купити державну і комунальну землю можна буде на публічних прозорих торгах. Ті, хто орендують ділянку, матимуть змогу викупити землю першими.





Володимир Зеленський заявляв, що українську землю зможуть купувати виключно громадяни України. Щодо іноземців, то таке право вони можуть отримають лише після схвалення на референдумі. Між 1 і 2 читанням у чинний проєкт закону внесуть правки:
1. Право продавати і купувати землю матимуть лише українські громадяни та українські компанії, засновані виключно українцями.
2. Іноземці та компанії, які мають серед засновників іноземців, отримають право купувати українські землі тільки у випадку, якщо на це буде дана згода народу України на референдумі.

«За розрахунками уряду, один гектар української землі після відкриття ринку буде коштувати $2200. Якщо землю можна буде купувати тільки українцям, то ціна гектара досягне максимум $1500», - розповідав заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Висоцький.

А от що думають про цей законопроєкт жителі Чернігівщини, читайте нижче:



Сергій Гарус, голова Іванівської ОТГ:
- Ставлення двояке. Пайовики мають право вільно розпоряджатись своїми паями. А інші землі мають відійти до громад. На мою думку, при продажі, продавати має держава і потім передавати ці землі в оренду.
Земля - основне джерело бюджетного наповнення. Тому продаж призведе до зменшення бюджетних надходжень. Моя думка, відносно земель комунальної форми власності це продаж права оренди.



Тамара Стратилат, проживає у Ніжин:
- В Польщі також є ринок землі, їх це задовольняє. Але, оцінка їхньої землі 22 тис доларів, а в Україні, маючи самі кращі землі Європи, всього - 2.2. Тільки уявіть, скільки бажаючих буде завтра купити нашу землю.



Тарас Семенюк, чернігівець:
-Я підтримую. Можна багато мріяти про повну справедливість у питанні приватизації землі. Але критики самі не спромоглися вирішити це питання у свій час, маючи широке представництво у Раді.
Так, можна скільки завгодно мріяти про дрібного фермера, про "садок вишневий коло хати", але це будуть лише вологі мрії, силове впровадження яких буде подібне до кривавої побудови колгоспів при совку, який також озвучував тези про гегемонію пролетаріату та селянства та позбавляв їх від пут експлуататорів.
Необхідність відповзати від совка до ринкових відносин сьогодні більш важлива, ніж досягнення повної справедливості у справі приватизації землі. Чому? Навіть при умові, що частина земель буде куплена іноземним інвестором, це будуть інвестиції, які будуть захищати себе як від корупційного бєспрєдєла, так і від зовнішнього ворога в особі РФ.
Опозиційні нардепи бачать найбільшу небезпеку від агропромислових корпорацій, уявляючи собі Україну 19 століття з мільйонами селян, обробляючих свої маленькі наділи. Але це - маячня бо сьогоднішні світові реалії - це і є великі сільськогосподарські підприємства та урбанізація - переміщення сільських жителів у міста. Ці депутати хотять зупинити природній процес, поставивши, умовно кажучи, автоматчиків на межі села, які б нікого не випускали - задля збереження українських традицій.
За совка колгоспникам не давали паспорти, щоб ті не могли поїхати у місто. Сьогодні ті ж любителі путєна та совка тримають селян біля землі мораторієм на її продаж.



Валентина Веселова, проживає на Прилуччині:

- Есть разница продать государству по рыночной стоимости или продать по бросовой цене, которую тебе навяжет барыга. Я за то, чтобы было честно. Без спекуляций, обмана старушек, пожелавших продать. И чтобы действительно на земле был украинский фермер, а не россияне, евреи или американцы.



Анна Аноп, чернігівка:
- С детства была против того, что творится. Дедушка сдал в аренду землю, которую заработал кровью и потом, а агрофирма самостоятельно решала сколько платить и на сколько лет контракты! Собственники не имели никакого права на свою землю и не имеют до сих пор. И менять что то нужно, однозначно!



Олег Рябець, чернігівець:

- Цей закон повинен був прийнятий ще років 20 назад, в країну прийшли б інвестиції, може і українці жили би як поляки наприклад, так що не звертайте увагу на собак, головне , що караван іде.



Олександр Моляр, родом з Прилуччини:
- Я дивлюсь на цю історію з двох позицій: 1. Сто років тому землю наче пообіцяли селянам (був такий лозунг) потім відібрали і те що було у власності селянина. Тепер хочуть продати награбоване! 2. Подібна історія описана в Біблії в причті про сім корів жирних і сім корів худих. То закінчилось рабством для селян. В нас то буде ще гірше - аналогічно американським індійцям, резерваціями



Леонід Скрипка, чернігівець:

- На сегодняшний момент самое позорное решение от «Слуги народа». С нашим уровнем коррупции такого нельзя было делать. Будут теперь новые ситуации как в селе Вильшанская Новоселица Василькоского районна. Сначала нужно было с коррупцией разобраться, а потом вводить рынок земли. Генпрокурор со Стерненком не может решить вопрос, а как он будет защищать права обычных граждан которых обкрадут рейдеры? Никак, и этому есть пример с вышеупомчнотым селом.



Наталія Ропчан, чернігівка:

- Агрохолдинги купували землю у людей укладаючи договори емфітевзису і не на 49 років, як це врегульовано з недавнього часу, а на 150, 200 років і так далі, і давали людині грошей стільки, скільки їй необхідно, скільки попросить ( на покупку якусь, на лікування...). Це приниження! Людина не знає наскільки цінний у неї товар. От ринок землі приведе до ладу ці ринкові відносини. І кожна людина матиме своє законне право продати свою землю, а не чекати милостині від орендаря! А державної землі залишилось дуже мало - 6,8%.



Валерій Марченко, чернігівець:
- Закон написан для идеальной страны. Где нет коррупции, нет продажной судебной системы, нет абсолютной власти олигархов над страной! И пока мы "маемо те, що маемо" даже заикаться о рынке земли не стоит. Потому что сейчас: - ВСЕ головы ОТГ продадут ту землю за бесценок, конечно положив в свой карман серьёзный откат (кто сейчас боится ту громаду?). Заметьте - на газ, нефть, даже водку минимальная цена государством устанавливается, и очень жёстко контролируется, а на землю НЕТ!!!! Нонсенс! То есть в ВР сейчас разрабатывается масштабная коррупционная схема в сфере обращения земли! Да и серьёзных перемен в правоохранительных органах я тоже не вижу. Какой будет результат? Не надо даже к гадалке ходить!



Наталія Онищенко, чернігівка:
- Сначала доводят людей до критических пенсий и зарплат, не дают возможности ее отрабатывать (купить технику и т.д.) потом раздают им землю, чтобы продать ее ну максимум за несколько десятков тысяч евро. У человека временная радость, но и несколько десятков тысяч евро - очень быстро заканчиваются. Бинго.



Сергій Соломаха, чернігівець:
-Держава, на яку Українським народом згідно Конституції покладено обов’язок регулювати земельні відносини, має потужний механізм впливу - 28 млн. га с/г землі у прямому розпорядженні. Саме завдяки регулювання розміру орендної плати і терміну оренди цієї землі Держава має встановлювати ринкові правила гри і захищати права власників паїв. Однак про цю сторону медалі навіть не згадують. Якщо продати всі державні землі, а саме це головне завдання ЗЕ-команди насправді, то цей механізм втрачається і 7 млн. власників паїв будуть абсолютно незахищені Державою. Таку роль, до речі, грає в Державі громадський транспорт, щоб приватні перевізники не нахабніли.

Gorod.cn.ua

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: земля, продаж