З Новгород-Сіверського моргу звільняється весь персонал: це двоє людей. З 1 листопада там буде нікому працювати. Судмедексперт написала заяву на звільнення, бо переїжджає жити до іншого міста. Разом з нею звільняється і молодша медсестра. Морг обслуговує 2 райони: Новгород-Сіверський та Семенівський. Від завтра тіла небіжчиків на розтин планують або возити до Мени – це за 100 кілометрів від Новгорода-Сіверського, інший варіант – з Мени до райцентру приїжджатиме судмедексперт. Про це сказав виконувач обов’язків начальника обласного бюро судмедекспертизи Євгеній Смоляр. Докладніше – у сюжеті Олексія Коцебчука.
Новгород-Сіверський морг приймає тіла небіжчиків з двох районів. Тут проводять судово-медичну експертизу – розтин тіл для встановлення причин смерті людини.
Інна Ковальчук, молодша медсестра: «Привозять труп. Є лікар, є санітарка. Роблять розтин або так – вдягають людину.»
В середньому щомісяця в морзі приймають 10 тіл для розтину, сказав виконувач обов’язків начальника обласного бюро судмедекспертиз Євгеній Смоляр. З 1 листопада морг залишається без персоналу. Судмедексперт, що обслуговував громади, звільняється від завтра. Її на робочому місці не було. Молодша медсестра працюватиме до четверга. Заяву на звільнення вже написала. Чому - не каже. До 31 жовтня морг працюватиме так.
Інна Ковальчук, молодша медсестра: «Приїжджають лікарі з іншого району: з Мени, з Корюківки і роблять розтин.»
Що робити в такій ситуації, пояснив у листі виконувач обов’язків начальника обласного бюро судмедекспертизи Євгеній Смоляр. Листи він надіслав до голови райдержадміністрації та головного лікаря Новгород-Сіверської центральної районної лікарні.
Світлана Шам, головний лікар Новгород-Сіверської центральної районної лікарні: «Перший вихід, викладений у листі, це транспортувати тіла померлих до Менського міжрайонного бюро судмедекспертизи і там проводити розтин. Другий вихід, який пропонується, це виїздити на розтини у Новгород-Сіверський може лікар-судмедексперт із Мени, але за умови, якщо його будуть транспортувати за рахунок громади.
Виконувач обов’язків голови райдержадміністрації Руслан Веремієнко каже, оплачувати приїзд судмедексперта з Мени не будуть.
Руслан Веремієнко, в.о. голови Новгород-Сіверської райдержадміністрації: «Я їм конкретно кажу, шукайте людей, щоб працювали тут або щоб їздили сюди самі - не за рахунок місцевих бюджетів, як вони пропонують. Тому ми на сьогодні підготували копію листа і направляємо до Міністерства охорони здоров’я, хай розбираються. Це ж абсурд. Наприклад, влітку в спеку, виникає такий випадок, що треба розтин робити, і цей труп треба везти в спеку до Мени за 100кілометрів.»
Від Мени до райцентрів - Семенівки та Новгорода-Сіверського понад 100кілометрів. До села Грем’яч Новгород-Сіверського району – 140. Це від півтори до понад двох годин в дорозі.
Надія Мельник, жителька Новгорода-Сіверського: «Це дуже погано, звичайно, возити в Мену. От у нас хлопець помер, 46 років, сусід. Возили до Сосниці. Це проблема, звичайно. Не хотілось би.»
Анатолій, житель Новгорода-Сіверського: «В цьому нічого доброго нема. За це все платити треба.»
Тіла на розтин до моргу нині треба везти, якщо людина померла при нез’ясованих обставинах, пояснює Світлана Шам.
Світлана Шам, головний лікар Новгород-Сіверської центральної районної лікарні: «Ті, хто загинув на пожежі, потонув, зник, а потім тіло знайшли, тобто такі кримінальні чи начебто кримінальні випадки.»
Євгеній Смоляр, в.о. начальника обласного бюро судмедекспертизи: «Другий випадок – доставка тіла і контроль за цим покладається на працівників правоохоронних органів, або на інші служби місцевого самоврядування, або на інші, які існують – так звані «труповозки». Є контори, які цим займаються.»
UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.