Щільні тумани, схожі на дим, окутали Чернігівщину, як і всю Україну, з 21 жовтня. Це явище для осені природне. Хоча цього року воно триває довше, ніж зазвичай, констатують у Чернігівському обласному Гідрометцентрі.
Інна Овсієнко, черговий синоптик Чернігівського обласного Гідрометцентру: «Туманы связаны с тем, что погодные условия нашей области определяет поле повышенного давления, образованное в теплой воздушной массе. И такая синоптическая ситуация плюс слабый ветер благоприятствует образованию туманов. Мы наблюдаем туманы, умеренные. Видимость в туманах составляет 200-500 м. Такая погода сохранится включительно до воскресенья».
При цьому такі тумани зазвичай називають грибними. І пані Інна каже, що минулими вихідними у цьому пересвідчилась.
А от наявність високих концентрацій оксиду вуглецю в повітрі центральна геофізична лабораторія у Києві не підтверджує. Згідно з даними вимірювань на двох стаціонарних постах у Чернігові, з 16 по 25 жовтня наявність оксиду вуглецю у місті була нижчою граничнодопустимих концентрацій. Але через високу вологість, смог, який утворювався від спалювання листя на окремих приватних подвір’ях, все ж таки додавав певного хімічного коктейлю до атмосферного повітря.
У Державній екологічній інспекції області кажуть, що сьогодні чернігівці наносять атмосфері більше шкоди, ніж місцеві підприємства.
Ольга Бистревська, начальник відділу екологічного нагляду контролю атмосферного повітря Державної екологічної інспекції області: «Чинним законодавством України передбачено накладення штрафу за данні види порушень: на фізичних осіб – від 170 до 340 гривень, на посадових осіб – від 850 до 1190 гривень».
При цьому з опитаних нами мешканців приватного сектору всі виявилися екологічно свідомими людьми.
З понеділка у Гідрометцентрі очікують проходження холодного фронту на Чернігівщину. Він принесе пониження температури до +3-8 вдень і мінусових вночі. Після цього тумани зникнуть.
Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.